voorheen gebruikmaken van materi alen en krachten/interacties die in de natuur aanwezig zijn. Wat betreft RUIMTE zijn er volgens Waterman drie oplossingen: A. Betere benutting van de derde di mensie (d.w.z. de hoogte in, de diep te in) en meervoudig grondgebruik. B. Benutten van mogelijkheden in het bestaande achterland: in het geval van de Randstad is dat het Blauw groene Hart. C. De zeewaartse optie. In de praktijk worden over de hele wereld deze drie mogelijkheden vaak in combinatie toegepast met daarbij diepgaande aandacht voor veiligheid en integraal waterbeheer. Locatie: Kadaster Zwolle Adres: Koggelaan 59, 8017 JN Zwolle Tijd: 17.00 -19.45 uur incl. gratis eten) Aanmelden via ginnoord@geo-info.nl Meer informatie bij GIN regio Noord: Informatie Oproep De stichting De Hollandse Cirkel werpt zich op als beschermer van het geodetisch erfgoed. Ze wordt daarbij financieel gesteund door een aantal organisaties en een nog steeds groeiend aantal donateurs, maar vooral door het werk van vrijwilligers in werk groepen. Een belangrijke taak van de werkgroepen is het inventariseren van het geodetisch instrumentarium en het beeldmateriaal van de geodesie. Daartoe bezoeken vrijwilligers van de stichting bedrijven en personen die één of meer dere instrumenten of beeldmateriaal in hun bezit hebben. Tijdens het bezoek worden de bij zonderheden vastgelegd en een foto gemaakt die later op de website van de stichting (www.hollandsecirkel. Nog te inventariseren vitrine bij kasteel Nederhorst. nl) wordt gepubliceerd. Er is veel te in ventariseren en de stichting kan dan ook vele vrijwilligers gebruiken in heel Ne derland maar vooral in de regio's Noord- Holland, Utrecht en Gelderland. Tijdens de bezoeken en in de gesprekken met ge lijkgestemden komt u ongetwijfeld weer feiten en feitjes tegen die nieuw voor u zijn. Wilt u wel enkele dagen per jaar besteden aan onze inventarisatie en een stukje geschiedenis vastleggen, neem dan contact op met onze coördinator Jan Ebbinge, telefonisch 0592-309588 of per e-mail: j.b.ebbinge@hollandsecirkel.nl Wilt u zich op een andere manier verdie pen in de geschiedenis van de geodesie, samen met vrijwilligers van de stichting, dan zijn er nog andere werkgroepen die uw hulp goed kunnen gebruiken. Laat het ons weten. Herman Quee en Hans van der Linde Eagle One wint Publieke Veiligheid Project Eagle One is op 4 december 2008 uitgeroepen tot winnaar van de Publieke Veiligheid Award 2008. Met de woorden 'De burger vertrouwt erop dat in tijden van rampen de over heid hen redt. Eagle One heeft in groot schalige oefeningen en in de dagelijkse praktijk laten zien dat het werkt' mo tiveerde juryvoorzitter Ben Ale (hoog leraar Rampenbestrijding TU Delft) de keuze van de jury voor Eagle One. Zo wel het publiek als de jury waren una niem in hun keuze voor Eagle One. De award wordt jaarlijks toegekend aan een vooruitstrevend project dat bij draagt aan de publieke veiligheid. Eagle One: getest en geslaagd Begin maart heeft Hulpverlening Gel derland Midden deze nieuwe manier ward 2008 van samenwerken in de rampenbe strijding uitvoerig en succesvol getest tijdens de rampenoefening Eagle One. Het doel van de oefening was de ram penbestrijders te voorzien van hulp middelen voor het verkrijgen van een eenduidig situationeel beeld: ervoor zorgen dat de betrokken partijen al lemaal hetzelfde en juiste beeld van de crisissituatie hebben. Paul Joosten, directeur brandweer bij Hulpverlening Gelderland Midden was na afloop van de oefening zeer tevreden: 'Niet eer der is er zoveel verschillende geogra fische informatie bij elkaar gebracht. De praktische toepasbaarheid is groot door de mogelijkheid veel verschil lende gegevens te combineren. Ik hoop dat het mogelijk is hier een permanen te voorziening van te maken.' Delen van informatie Om dit gedeelde beeld te realiseren is een nieuwe verbindende schakel inge zet: geo-informatie. Dit houdt niets an ders in dan: locatie, locatie, locatie. Of wel, weten wat er waar gebeurt en deze informatie kunnen delen. Samen met Microsoft en ESRI Nederland heeft Geo- dan het systeem Eagle ontwikkeld. Uit rampenevaluaties blijkt namelijk keer op keer dat het 'delen van informatie tijdens een ramp' een belangrijk knel punt is. Het inzetten van Eagle moet leiden tot een beter bewustzijn van de situatie en zo tot betere besluiten, be tere acties en betere effecten. Bij de ont wikkeling van Eagle is gebruik gemaakt van de RGI-subsidie die beschikbaar is gesteld door de Nederlandse overheid. A. v/d Sluis tel: 06-53389270 P. Bakhuizen tel: 06-22641746 A. Hensema tel: 06-55782767 S. Dijkstra tel: 06-22992758 P. Liesting tel: 06-22014664 B. Arke tel: 06-51398583 CEO-INFO 2009-1

Geo-Info | 2009 | | pagina 30