T|\ MILJOEN f BOSATLASSEN io Miljoen Bosatlassen! Na het verschijnen van de eerste druk in 1877 groeide de atlas van P.R. Bos al snel uit tot de best verkochte schoolatlas van Nederland. Als we alle voorafgaande en bestaande edities op tellen, zijn dit jaar maar liefst tien mil joen Bosatlassen verkocht. Daarmee is De Bosatlas een van de meest succes volle boeken die ons land ooit heeft gekend. De Bosatlas: vooraanstaande positie in het onderwijs Hoe komt het dat juist de Bosatlas zich zo'n vooraanstaande positie heeft weten te verwerven in het Nederlandse onder wijs, en ook daarbuiten, in vaderlandse huiskamers en buitenlandse klaslokalen? Het succes van De Bosatlas is mede te danken aan de grondgedachte van P.R. Bos om atlaskaar ten zo goed mogelijk in te zetten, binnen de context van het aardrijkskundeonder- wijs. P.R. Bos constateerde een 'behoefte aan duidelijke atlassen, die niet met na men zijn overladen'. Ook het kleur gebruik draagt veel bij aan de magie van De Bosatlas. Bij P.R. Bos lag de nadruk op een terug gehouden kleurgebruik. Kleur moest een duidelijke functie hebben en het didactische doel van de kaart versterken en niet verstoren. Bron: Noordhoff Uitgevers CycloMedia brengt alle verkeersborden in Vlaanderen in beeld De Vlaamse Minister van Mobili- Nulmeting teit, Kathleen van Brempt, heeft het startsein gegeven voor het inven tariseren van alle verkeersborden van de niet-gewestwegen in Vlaanderen. Na een succesvol afgeronde pilot, rijdt CycloMedia door Vlaanderen om naar schatting alle drie tot vijf miljoen verkeersborden in beeld te brengen. Tegen eind augustus 2010 beschikt de Vlaamse Overheid daar mee over een complete databank met daarin alle verkeersborden. Het inventariseren van de huidige bestaande toestand is een nulme ting. Hierbij worden de positie, type en afmetingen van alle verkeersbor den bepaald. Met de informatie uit deze databank wordt een bijdrage geleverd aan het vergroten van de verkeersveiligheid, het beheer en onderhoud van de ver keersborden, de beperking van de verkeersoverlast in de gemeenten. De informatie dient tevens als basis voor het ontwerp van logistieke en verkeerskundige studies. Rosatte De verkeersbordendatabank maakt deel uit van het overkoepelend Eu ropees project, Rosatte. Het project heeft als doel een vergroting van de verkeersveiligheid door het bevorde ren van de vlotte doorstroming van gegevens over wegsignalisatie tussen overheden en kaartenmakers, zoals Tele Atlas en Navteq. CycloMedia voert, als hoofdaanne mer, de opdracht uit samen met haar partners DHV, Eurotronics en Globe- Zenit. DHV als strategische partner, is verantwoordelijk voor het project management. CycloMedia brengt met haar unieke opnametechnologie ongeveer 60.000 kilometer weg in beeld. GlobeZenit is verantwoordelijk voor de opbouw van de databank met verkeersborden en Eurotronics levert software waarmee de verkeersborden geïnventariseerd en gecontroleerd worden en bedient de gebruikers van geïntegreerde raadpleegsoftware. Informatie bijeenkomst IMGeo Grontmij organiseert samen met Geonovum informatiebijeenkom sten betreffende IMGeo. IMGeo is een uitwisselmodel voor ob- jechtgerichte geografie conform het basismodel geo-informatie (NEN3610). Deze bijeenkomsten zijn gepland voor 15 en 22 januari en 12 februari 2009 en worden op verschillende locaties gehouden. Het betreft een middag programma waarin Geonovum IMGeo en de relaties met de GBKN en BAG zal toelichten. Grontmij zal praktijk voorbeelden van implementaties van IMGeo (samen met BAG en GBKN) de monstreren en aangeven wat er bij de introductie van IMGeo komt kijken. 15 januari: Zwolle (Nieuwe Buitensoci- eteit), 22 januari Amsterdam Planeta rium Amsterdam Zuid-Oost), 12 febru ari Einhoven (Evoluon). Bron: Grontmij Personalia Marco Boogaard is per 3 novem ber 2008 gestart als nieuwe con sultant Geodesie bij Tracé. Hij zal zich in de regio Midden- en West- Nederland bezighouden met het invul len van personeelsvraagstukken van onze klanten in de landmeetkunde en de geo-informatie. Boogaard is fysisch geograaf met afstudeerrichting GIS en heeft hiervoor onder andere bij Geo- dan IT gewerkt als consultant. Paul Bosman (CEO Cyclomedia) ver vangt per 1 januari Cees Guikers (Brid- gis) in het bestuur van GeoBusiness Nederland. VAN NEDERLAND OSATtAS CEO-INFO 2009-1

Geo-Info | 2009 | | pagina 33