Bestuursvergadering januari 2009 G*N op de getoonde experimenten en pro ducten, inclusief standaardsymbolen voor bepaalde rampensituaties (FJO). Ook de lcartografie kwam soms een beetje in de verdrukking, in die zin dat zaken die allang bekend zijn in ons vak nu door rampenspecialisten opeens weer worden uitgevonden, wat trouwens een bekend probleem bij GIS-toepassingen is. Bij de nieuwe GIS 2.0 toepassingen werd soms teveel ver wacht van de expertise van de burgers om zinvol met de nieuwe technieken om te kunnen gaan. Het aantal mili tairen onder het gehoor laat zien hoe dicht rampenbestrijding en early war- ningsystemen bij het militaire bedrijf staan. Met betrekking tot kaartgebruik kijken we nog steeds te weinig of onze besluitnemers wel kaarten kunnen lezen. Ook het belang van standaar disatie van geografische namen, om er zeker van te zijn dat verschillende hulpdiensten het over dezelfde loca tie hebben, blijft essentieel maar werd hier alleen in het slotwoord van Milan Konecny onderkend. Het gehoor was onder de indruk wat er op het gebied van de rampenkartering allemaal gebeurt in Indonesië. De nati onale karteringsorganisatie Bakosurtanal gaf een overzicht van de voor early warning-toepassingen (bestrijding van de effecten van tsunami's en lahars) vervaardigde digitale producten, de speciale Multi-hazard kaartserie 1:250 000, en de grootschalige overstromingskaarten van de grote steden. Indonesië heeft zich in vergelijking met staten als Pakistan of de Filippijnen goed voorbereid door de ont wikkeling van speciale bestanden en toepassingen, en er wordt ook al mee geoefend in de risicolopende regio's, en niet alleen in het met Duitse hulp opgezette en eind 2008 in Jakarta geopende Tsunami-waarschuwingscentrum. Het bijeenkomen van zoveel experts werd ook gebruikt voor het houden van vergaderingen van twee andere ICA commis sies, die door de financiële crisis bij eenkomsten elders hadden moeten aflasten. Het betrof de ICA Commission on Education and Training en die betreffende Children and Cartography, die onder andere de Barbara Petchenik prij svraag coördineert. Naast de CD met abstracts en volledige verhalen wordt ook gewerkt aan een Springer, publicatie van de belangrijkste bij dragen, zoals bij vorige Gi4DM conferenties. Afgezien van re guliere ICA conferenties komen de rampenkartografen weer bijeen in Februari 2010 in Turijn. Verslag Zoals in het januari-nummer van Geo-Info is vermeld is op de afgelopen ALV besloten dat GIN intern vernieuwd zal worden. In de bestuursvergadering van januari was dit ook een belangrijk onderwerp. Inmiddels is men in de regio Noord al enthousiast begonnen. Zoals u heeft kunnen lezen in het januari-nummer zijn er twee bijeenkomsten gepland, één in Leeuwarden op 3 februari en en één in Zwolle op 23 maart. In regio Oost is de kick-off geweest met enthousiaste vrijwilligers. Men werkt nu aan een programma. In de regio Mid-West en Zuid is de kick-off op korte termijn gepland. Via zowel het blad Geo-Info, de GIN-Flits als via de website zult u geïnformeerd worden over de komende bijeenkomsten. Voor de regio Noord-West zoeken we nog vrijwilligers. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden via r.luis@geo-info.nl De interne vernieuwing willen we als bestuur ook uitstralen in het blad Geo-Info. U zult bijvoorbeeld regelmatig een artikel van één van de bestuurleden ontvangen over de bestuursvergaderingen. Ook de te organiseren evenementen krijgen meer aan dacht in het blad. We willen ons ondermeer op deze manier ook meer uitstralen als vereniging door en voor leden. Behalve het blad Geo-Info is ook de web site (www.geo-info.nl) een kanaal om ons naar buiten toe te profileren. De opbouw van een vernieuwde web site is momenteel in volle gang. Dit willen we op korte termijn graag pre senteren. De nieuwe webredacteur wordt Marco Boogaard en hij treedt toe tot de redactie van het tijdschrift. Op de agenda stond ook het aanko mend GIN-congres. Ook hierbij wordt in het kader van verdere professiona lisering gekeken of we hier kunnen samenwerken metVNU. De samenwer king moet nog wel verder worden uit gediept. De voorzitter van het GIN-con- gres wordt Peter Laarakker, directeur bij het Kadaster. Het bestuur werkt in het kader van ver dere professionalisering momenteel ook aan een uitbesteding voor de on dersteuning op het gebied van: Administratieve ondersteuning be stuur Ondersteuning redactie Advertentieacquisitie Opmaak, drukken, verzenden en promotie tijdschrift Beheer, onderhoud en ontwikkelen websitc(s) verzorgen nieuwsbrie ven. De promotie van het werkveld is ook een belangrijk thema voor ons. Diverse acties zijn al gestart om de geo-infor- matie weer te promoten. GIN is hier op diverse fronten bij betrokken. Roel Luis, Geo-tnjbrmatie Nederland Geo-lnformatie Nederland Noord West Zuid GEO-INFO 2009-2

Geo-Info | 2009 | | pagina 11