GeoWeek 2008 -17 t/m 21 november 2008 Ook dit keer was de GeoWeek weer een succes. Ruim 3000 leerlingen tussen de 10 en 15 jaar werden bij 21 bedrijven ontvangen, In totaal hebben 26 expedities, 21 gastlessen en twee expedities via internet plaatsgevon den. Ingenieursbureaus, gemeentes, waterschappen, het kadaster, maar ook universiteiten, onderzoeksinstel lingen en educatieve uitgeverijen heb ben leerlingen laten zien wat ze doen. Voor veel kinderen was het bezoek in een groot bedrijf op zich al een hele beleving. Het is eens wat anders dan de dagelijkse schoolbanken. De thema's geo-informatie en bodem stonden dit jaar centraal. Bij alle expedities lag het accent op het 'zelf doen'. De GeoWeek wil leerlingen zelf laten ontdekken en zelf laten beleven. Leerlingen konden zelf grondboringen doen en zijn ra zend enthousiast: 'Nu wil ik, nu wil ik' wordt geroepen. Sommige leerlingen kunnen niet wachten, maar uiteinde lijk komt iedereen aan de beurt. Daarnaast werden vragen als: 'Waar bestaat bodem uit?' en 'Waar gebruiken we de bodem voor en hoe ontstaat bodemver ontreiniging?' beantwoord. De grond wordt gezeefd en de verschillende kor rels worden met een microscoop beke ken. Daarnaast leren ze welke informa tie uit een bodemprofiel kan worden gehaald. Bij andere bedrijven krijgen leerlingen uitgebreid de mogelijkheid om zelf te landmeten met een meetlint, water pasinstrument, tachymeter of GPS. Bij het ene bedrijf worden profielen geme ten, bij het andere bedrijf een stuk van een kaart. Iedereen probeert zo nauw keurig mogelijk te meten. Bij wie komt de gemeten afstand met de tachymeter het meest overeen met de afstand met het meetlint? De 3D-laserscanningfoto is ook altijd een succes. De raarste houdingen worden uitgeprobeerd, terwijl er een 3D-scan wordt gemaakt. Soms is deze houding iets te moeilijk, waardoor een jongen met twee hoofden op de foto stond en een andere jongen met drie armen. Leerlingen vermaken zich prima. Als er gevraagd wordt of ze het leuk vinden, wordt enthousiast 'jaaaaa!' geroepen. Ook achteraf hebben be drijven nog leuke reacties gekregen van de scholen, zoals leuke e-mails of zelfs volgeschreven kaarten. Een geslaagde GeoWeek. Op naar de Geo Week 2009. Sioèke Öei-Kodde (Konifiktijk Nederlands Aardrijskundig Genootschap) GEO-INFO 2009-2

Geo-Info | 2009 | | pagina 14