NIVR lanceert Space Catalogue Eind 2008 heeft het Nederlands In stituut voor Vliegtuigontwikkeling en Ruimtevaart (NIVR), de zogenaamde Space Catalogue gelanceerd in de vorm van een website en een gedrukte versie. Deze Space Catalogue biedt een over zicht van alle bedrijven uit de Neder landse ruimtevaart-industrie en vormt daarmee het visitekaartje van Nederland in Ruimtevaart (zowel nationaal als in ternationaal). Het doel van de catalogus is om internationale ruimtevaart-orga nisaties, de industrie, onderzoeksinsti tuten en het brede publiek te informe ren over Nederlandse activiteiten in de ruimte. Daarnaast geeft het up-to-date informatie aan internationale partners over het Nederlandse ruimtevaartbeleid en de mogelijkheden op het gebied van remote sensing, communicatie, naviga tie en infrastructuur. Op dit moment zijn al zo'n ze ventig Nederlandse bedrij ven, onderzoeksinstituten en andere aan ruimtevaart gerelateerde organisaties in de Space Catalogue op genomen. Voor bedrijven die ook in de catalogus opgenomen willen worden geeft het NIVR de mogelijkheid om zich aan te melden. Daarnaast lean via info@ nivr.nl nog een gedrukte versie van de Space Catalogue worden aangevraagd. Bron: www.spacecatalogue.nJ CivilCenter.the movie In opdracht van Fundeon maakt Scholieren.tv beroepenfilms. Door middel van deze films krij gen scholieren meer inzicht in hoe het is om werkzaam te zijn in verschillende functies binnen de bouw, infra en gespecialiseerde aan- nemerij. CivilCenter is door Fundeon en Scho lieren.tv benaderd om mee te werken aan het verfilmen van de beroepen Ontwerper/Constructeur Infra en Geo detisch Ingenieur. De opnamen hebben plaatsgevonden aan de A2, verbreding Randweg Eindhoven, bij de aanleg van Fly-over de Hogt, een combinatiewerk van Martens en Van Oord en Heijmans. Om een goede indruk te geven van de verschillende moderne technieken waar men tegenwoordig mee werkt heeft Geometius verschillende Trimble instrumenten ter beschikking gesteld. De films zijn te zien zijn op www.scholieren.tv. www. civile enter, nl NCG sponsort de GSD111 World Conference 2009 De Nederlandse Commissie voor Geodesie (NCG) sponsort de 11e Global Spatial Data Infrastructure Conference op 15 t/m 19 juni a.s. in Rotterdam door het in samenwerking met de TU Delft en Geonovum uitge ven van de pre-conference proceedings in de Groene reeks van de NCG. (www.ncg.knaw.nl) Bedrijven en diensten Trimble introduceert de Juno SB en Juno SC handheids kers snel en betrouwbaar toegang krij gen tot e-mail, internet, downloaden van bestanden, kaarten en het on-line com municeren over resultaat en voortgang van het werk. www.geometius, ril uit ner is zeer geschikt voor het meten van kunstwerken, asfalt en bijvoorbeeld gevels van gebouwen. Trimble heeft de volgende generatie van de draagbare veldcomputer (PDA) met geïn tegreerde GPS- technologie op de markt gebracht, de Juno SB en de Juno SC handheids. Deze serie is de opvolger van de Juno ST, echter met een nieuw en breed scala aan mogelijkheden. Beide modellen integreren een uitbrei ding en vernieuwing van functionali teit in een compact lichtgewicht model. Naast het draadloze LAN-en Bluetooth ®-connectiviteit, biedt de Juno SB en Juno SC handheld een 3-Megapixel ca mera, 533 MHz processor, een lange le vensduur batterij en 3.5 inch display. De hoge gevoeligheid van de GPS- ontvanger zorgt voor een maximaal bereik op diverse locaties. Daarnaast heeft de Juno SC de mogelijkheid tot internet. Hiermee kunnen veldwer- Advin breidt diensten laserscannen Ruim drie jaar geleden kocht Advin een 3D-laserscanner. Vanwege de toenemende vraag heeft Advin onlangs een tweede scanner aangeschaft. De pulsscanner is in staat om 50.000 pun ten per seconde te scannen. De scan ner meet objecten tot een afstand van 50 meter op 5 mm nauwkeurig. Tot 25 meter heeft de scanner een nauwkeu righeid van ongeveer 2 mm. De scan- Doorrijdprofielen Om veilig en snel langs snelwegen te kunnen werken is er een nieuwe aan hanger gebouwd waar de scanner met behulp van een hydraulisch systeem uit omhoog wordt geschoven. Advin meet veelvuldig de doorrijdprofielen van kunstwerken, portalen, tunnels en VRI's. Ruim de helft van alle kunstwer ken en portalen over alle rijkswegen in Nederland zijn door Advin gemeten. www.advin.nl GEO-INFO 2009-2

Geo-Info | 2009 | | pagina 21