ens Datamanager IIII HOGESCHOOL llw UTRECHT BIJ EEN VERTREK UIT EMMEN... Vanaf 1965 tot 1984 sierde een wandmozaiek met het motto 'Nulla dies sine linea' het centrale trappenhuis van de Topo grafische Dienst aan de Westvest in Delft. Na de verhuizing in 1984 werd het mozaïek geplaatst in de achteringang van het nieuwe gebouw in Emmen. Binnenkort komt daar een einde aan wanneer het bedrijf, nu geïntegreerd in het Kadaster, gaat verhuizen naar Zwolle. Het is mij niet bekend of er nog een toekomst voor dit wand- mozaïek zal zijn. Daarom leek het me een goede gelegen heid het nog éénmaal aan de vergetelheid te ontrukken. 'Nulla dies sine linea is een Latijnse uitdrukking die ver taald kan worden als: 'geen dag zonder lijn' of wat uitgebrei der als: 'geen dag gaat voorbij zonder een lijn te trekken'. Dat was zeer toepasselijk voor een bedrijf waar dagelijks vele lijnen getrokken werden. In vroeger tijden was deze spreuk al het devies van de Dienst der Militaire Verkennin gen en op de muur van één van de vroegere behuizingen aangebracht. De uitdrukking was volgens de Romeinse schrijver Plinius de lijfspreuk van Apelles, de hofschilder van Alexander de Grote. Deze Apelles maakte onder meer een beroemd schil derij van de godin Aphrodite, oprijzend uit de zee. Gezien zijn beroep van schilder zou men het devies beter kunnen vertalen als: 'geen dag zonder (penseel)streek*. Als overdrachtelijke betekenis kan men in deze spreuk le zen: om een groot werk te scheppen moet men elke dag ar beiden.' Het wandmozaiek is destijds ontworpen door de heren Peek en Rooseboom, resp. kartograaf en lithograaf bij de Topo grafische Dienst. Het werd bij gelegenheid van het honderd- vijftigjarigjubileum van het bedrijf in 1965 aangeboden aan de directie en kreeg een mooi plaatsje in het trappenhuis. Peter Geudeke, in: De Hollandse Cirkel 2009-1 Om het kennisniveau van docenten, studenten en de beroepspraktijk op peil te houden, is continue kennis ontwikkeling en -uitwisseling onontbeerlijk. Onze lectoren DOCENT GEODESIE (0,5 fte) vormen de spin in het kennisweb. Zij formuleren praktijk gerichte onderzoeksprogramma's, waarin docenten een belangrijke rol spelen. Voor hen betekent dit een interessante verdieping van hun expertise. Zo verbindt HU nieuwe inzichten met hen die ermee werken. Meer weten? Kijk op werkenbijhu.nl Woensdrecht, de groene gemeente op de Brabantse Wal, zoekt gedreven medewerkers die ons willen helpen de dienstverlening aan onze inwoners verder te verbeteren. Wil jij werken bij een gemeente die volop in ontwikkeling is en waarbij je zelfstandigheid enorm gewaardeerd wordt? Dan hopen we je snel te zien in ons mooie gemeentehuis in Hoogerheide! 28 uur maximaal 3.418,- per maand (op basis van 36 uur) Je ontwikkelt beleid en verzorgt het applicatiebeheer op het terrein vat! de basisregistraties, GEO-informatie en de Wet Puberr. Je hebt een hbo werk- en denkniveau en je hebt ervaring met geografische informatiesystemen. Je kan uitstekend samenwerken en je bent communicatief sterk. Interesse? Ga naar onze vernieuwde website, www.woensdrecht.nl, voor meer informatie en stuur je sollicitatie naar ons op vpor 29 maart aanstaande. Bedrijfsmatige acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs GEO-INFO 2009-3

Geo-Info | 2009 | | pagina 25