tegen Theo Scheele. Ook die zin kan worden herhaald, al is hem nog geen naam van een volgende fusie- of over namekandidaat te ontlokken... Literatuur Vijfentwintig jaar Geo Meetdienst 1966 1991, Bunschoten 1991 Scheele, Theo, Een dagje... op het werkterrein van Geo Meetdienst, in: NGT Geodesia 1996-7/8 Scheele, Theo, Tebodin. De begelei ding van de leiding, in: NGT Geodesia 1996-10 Scheele, Theo, Een dagje... DHG Nederland bv, in Geodesia 2001-2 Samenvatting Facto Geo Meetdienst is een door diverse con centraties ontstaan geodetisch bedrijf op de locaties Deventer, Bunschoten en Sliedrecht. Drie jaar werken aan de integratie tussen Facto en Geo Meetdienst eindigde dit voor jaar in een nieuw logo en afronding van het project Uniformering Technische Systemen. Een gesprek met directeur Fred Janssen maakt onderdeel uit van de reportage. Summary Facto Geo Meetdienst is a geodetic survey ing firm that originated through various acquisitions and is located in Deventer, Bunschoten and Sliedrecht. After Three years the integrating between Facto and Geo Meetdienst was finalised on spring and was marked by a new logo and the closure of the project "Unifying Technical Systems". A conversation with its director Fred Jans sen is part of this report. HUISARTS EN LANDMETER De huisartsenpraktijk aan de Ruys de Beeren- brouclcstraat in Delft kreeg in de ochtend van 12 juli 2007 een telefoontje van een patiënt, die klaag de over erge pijn op de borst. De huisarts twijfelde geen moment en stapte direct in zijn auto om de man, die mogelijk een hartinfarct had, bij te staan. Toevallig voerde een medewerker van de gemeente net op dat moment een landmeting uit voor de deur van de praktijk. Hij stond met zijn meetapparatuur midden op de weg. 'Ik verzocht hem vriendelijk aan de kant te gaan, maar hij zei dat ik maar even moest wachten', verklaarde de huisarts maandag voor de Haagse poli tierechter. 'Ook toen ik zei dat ik naar een spoedgeval moest, bleef hij staan en keerde hij me zelfs de rug toe.' De huisarts werd naar eigen zeggen wanhopig, er was geen alternatieve route, omdat de straat was open gebroken. Om de landmeter te dwingen toch opzij te gaan, reed de arts langzaam met zijn auto diens rich ting op, zette zijn auto in de parkeerstand en gaf een paar keer gas. 'Maar ik heb hem absoluut niet geraakt.' Daar denkt de landmeter anders over. Deze verklaar de dat de auto tegen zijn knieholte aandrukte en dat hij zich daardoor bedreigd had gevoeld. Met de 4 kilo zware meetapparatuur in zijn hand, draaide hij van de auto weg en liep daarbij een verrekte knieband op. Hij is dus mishandeld, vond de officier van justitie en ze eiste een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur tegen de arts. Die was zich van geen kwaad bewust. Hij had na het incident en zijn bezoek aan de patiënt, die toch geen hartinfarct bleek te hebben, zelf de politie en de gemeente gebeld om zich te beklagen over het gedrag van de landmeter. 'Een week later hoorde ik dat hij een aanklacht tegen mij had ingediend. De schrik sloeg me om het hart. Hij bleek er een waanzinnig verhaal van te hebben gemaakt, dat kant noch wal raakt,' aldus de arts. De rechter was er inderdaad niet van overtuigd dat hij de landmeter geraakt heeft en sprak de huisarts vrij. Die viel daarop geëmotioneerd in de armen van zijn vrouw. Julia Broos, in: AD Delft, 9 maart 2009 Het bedrijf DHV - Van Heugten Geodesie (later: DHG Nederland) kwam in 1992 voort uit een fusie tussen DHV Geodesie uit Amersfoort en TAb uit Deventer. Tegen 2000 werd Fred Janssen er directeur van, waarna 'landmeetpoorjes' werden binnen gehaald. In 2ÖÖ1 vond een fusie met C.eo- matic (1974) uit Dordrecht plaats en kwam het westen des lands meer in beeld. In '.'.002 werd de naam gewijzigd in facto. Een jaar later werden, de landmeters van Tebodin verwelkomd. Per 1 januari 2006 volgde een fusie met Geo Méetdiénst (1966) van Klamer Beheer uit Bunschoten. Eind 2007 werd VDS Landmeetkunde Vastgoedin formatie uit Ede met twaalf medewerkers overgenomen. 370 TEGEN 257 In het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde van 1885-1970, nu beschikaar op www.hollandsecirkel.nl, geeft het zoekwoord 'cartografie' 370 en het zoekwoord 'kartografie' 257 treffers. Opmerkelijk is verder in het nummer van 1 april 1957 (p. 83), in een bijdrage van een werkgroep, de zinsnede: 'De cartografische gezindheid van de Nederlanders in het algemeen en die van de beoefenaren van de land meetkunde en verwante wetenschappen in het bijzon der is met woord en daad tot voor lcort weinig tot ui ting gekomen.' Adri den Boer Facto Geo Meetdienst: samen sterker Facto Geo Meetdienst: stronger together Korte bedrijfshistorie GEO-1NFO 2009-4

Geo-Info | 2009 | | pagina 11