Nieuw: www.amersfoortopdekaart. korte beschrijving te vinden, soms 2e Landmeetkundige dag CivilCentc Geo-Riders gaan op pad.' LANDMEETKUNDE EN CRISIS De geschiedenis van Amersfoort is nu digitaal te bekijken op de nieu we website www.amersfoortopdekaart, nl. Deze werd woensdag 25 maart 2009 gelanceerd door burgemeester A. van Vliet-Kuiper in de hal van het stadhuis. In een volle raadszaal werd uitleg gege ven over de vele mogelijkheden van de website welke is gebouwd door ab-c me dia te Utrecht. Met behulp van Google Maps is historische informatie op een eigentijdse manier toegankelijk ge maakt. Door geschiedenis te verbinden aan bekende plaatsen in de stad komt dat verleden dichterbij. Je kunt inzoo men op een locatie in de stad en de historische afbeeldingen uit de collec ties van Archief Eemland en Museum Flehite oproepen. Op verzoek van de burgemeester werd het oude stadhuis op de Hof online opgezocht. Tot ieders verrassing was naast historische infor matie en afbeeldingen ook een prach tige :iD-reconstructie te zien. Bezoekers kunnen ook oude stadsplat tegronden over de moderne kaart leg gen. De site bevat verder een tijdlijn met de hoofdpunten uit de geschiede nis van de stad en interessante wan delingen die gedownload kunnen worden. Zo is er een wandeling langs de vestingmuur van de stad, een bier route en binnenkort een religieuze route. Archief Eemland en Museum Flehite roepen bezoekers van de site op om eigen informatie in tekst en beeld toe te voegen. Wat kunt u doen op www.amersfoort opdekaart.nl Zoom in op een locatie in de stad waarover u meer wilt weten en be kijk alle historische afbeeldingen uit de collecties van Archief Eemland en Museum Flehite. Van maar liefst honderd plekken in de stad is een met filmpjes of ingesproken herin neringen; Leg oude stadsplattegronden over de moderne kaart heen en bekijk hoe de stad in de loop van de tijd is ver anderd; Ontdek de tijdlijn met de hoofdpun ten uit de geschiedenis van de stad; Download de historische wandelin gen. Er is een wandeling langs de vestingmuur van de stad, een bier route en een religieuze route; Voeg uw eigen informatie in tekst en beeld toe. Samen werken we aan één grote digitale collectie van de stad. www.archiefeemland.nl) Op 16 april CVL3NT„ aanstaande organiseert CivilCenter de 2e Landmeet kundige dag. Dit keer op de unieke loca tie, het GeoFort in Herwijnen. Deze in formele doe-dag zal volledig in het teken staan van het hedendaagse landmeten en maatvoering. Tijdens diverse work shops maakt u kennis en werkt u met de nieuwste instrumenten van onder ande re Sokkia, Topcon, Trimble en Magellan. Naast het werken met de diverse Ro botic Total Stations, GPS Rovers en 3D Laserscanners, kunt u deze dag ook gaan peilen met een Survey boot van De Landmeetdienst, voorzien van een Ohmex echosounder in combinatie met GPS en kennismaken met mobiele GIS toepassingen. CivilCenter laat u zien hoe al deze data wordt verwerkt in de nieuwste versie van AutoCAD Civil3D, namelijk versie 2010! Tussen de workshops door zal Jean Paul Henry van 06-GPS in een aantal sessies vertellen over de laatste ontwik kelingen en mogelijkheden van het landelijk dekkend netwerk van GNSS- referentiestations en zullen er rond leidingen gegeven worden. Daarnaast kunt u één van de fantastische prijzen winnen tijdens een GPS speurtocht. Tussen de middag kunt u genieten van een heerlijke lunch en wordt de dag afgesloten bij het kampvuur onder het genot van een hapje en een drankje. De 2de Landmeetkundige dag is gratis toegankelijk voor iedereen! Voor aan melding zie onderwerp Evenementen op www.civilcenter.nl. Langzaam, heel langzaam loopt de buitentemperatuur op. Tijd om de motor uit het vet te halen ter voorbe reiding op de GeoRide In het vervolg gaan we op vaste datums Geo-Riden Het eerste weekend in mei en het twee de weekend in oktober. In het vervolg zijn er 2 vaste data waarop gereden wordt: het eerste weekend in mei en het tweede weekend in oktober. Aanmelden bij Hans Vos (h.vos@tablin .nl) of Henk Key (henk.key@telfort.nl). De voorzitter, de heer O.J. Jonas, heet in zijn openings rede de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Van Hoecke uit België. In deze eco nomische crisis, waarin zoveel ten onder gaat, weet de landmeetkunde zich vrij goed te handhaven, zowel in de maatschappij als in overheidsdienst. 'Wanneer een maal deze wereldcrisis voorbij zal zijn, zal onze maat schappij ongetwijfeld een ander beeld vertonen en ook de landmeetkunde zal zich in een andere constellatie consolideren'. Verslag van de 52ste Algemene Vergadering van de Ver eniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden op 13/14 september 1935 te Zutphen. (toegankelijk dankzij www.holIandsecirkei.nl - tijd schriften digitaal) GEO-INFO 2009-4

Geo-Info | 2009 | | pagina 32