Facto Geo Meetdienst: samen sterk» r 'Twee namen: nu één sterk merk' Er werd verbouwd op Keulenstraat 17 in Deventer, dat was zeker duidelijk voor de door Facto Geo Meetdienst benutte eerste en tweede verdieping. De dag voor het bedrijfsbezoek was aan de weg net een nieuw bord geplaatst en een nieuwe banner opgehangen, met dito logo en de slogan 'Samen sterker'. Visitekaartjes en de meeste auto's zijn ook voorzien van de nieuwe huisstijl. De website www.facto-geo.nl opent ermee, laat daarna kiezen tussen de websites van Facto en Geo Meetdienst, maar meldt dat er hard aan de ene nieuwe site wordt gewerkt (status begin maart). het bedrijf. De zelf ooit van het Kadas ter afkomstige directeur: 'Als specialist moet je tot op het hoogste niveau in het bedrijf weten wat het vak inhoudt, dus dat beteken! in een klein groepje zoeken naar managementkwaliteiten. De klant moet de indruk blijven heb ben dat de directeur en de locatiema nagers alles van de vakinhoud weten. Vooral opdrachtgevers kunnen nauwe lijks onze kwaliteit peilen, dus daar moeten we voor instaan. Fouten moe ten binnen de perken worden gehou den en daar moeten we van leren. Aan status hechten we niet, daar doen we niet aan! Zelf kwam hij tien jaar gele den binnen bij voorganger DHG. 'Massa hebben en professioneel kunnen orga niseren' leek hem de overlevingsstrate gie. 'Massa is nodig om efficiencywinst te hoeken en om - bijvoorbeeld met 90 auto's - inkoopvoordelen te halen', zo voegt Janssen er aan toe. Goede vacatu revervulling lijkt een grotere zorg dan - weer bijvoorbeeld - de kredietcrisis. Zeker van infrastructurele overheidsin vesteringen wordt juist werk verwacht. 'Personele schaarste is eigenlijk struc tureel'. We hebben voortdurend zo'n tien man op de duale MBO-opleiding zitten. Een voordeel van de grootte van het bedrijf is dat je dat leunt doen, maar het zijn allemaal noodoplossin gen. Op die manier kunnen we wel op niveau blijven, maar door buitenge woon veel inspanning. 'We zijn tevre den als de zaken zo lopen', aldus Jans sen over het contractonderwijs met de MBO Rijnljssel in Arnhem, Onder regie van projectleider Katinka Roehert is er een scenario waarin het personeel een écht MBO-diploma krijgt. Na drie jaar lang, vier dagen werken en één dag les in de week. Janssen behoort ook tot Achter de schermen hebben we drie jaar lang gewerkt aan integratie en toen dat klaar was hebben we het logo er aan geplakt', aldus eigenaar-directeur ing. Fred Janssen. '(Die logo- en intcgratievolgorde is elders wel andersom!) 'Sa men sterker' blijkt natuurlijk niet alleen intern, maar voor al ook extern gericht te zijn bedoeld. Voorin Geo-Info 2009-1 werd het beeldmerk al in een advertentie met eigen karto- grafie bekend gemaakt, samen met het verhuisbericht van de locatie Bunschoten. De leus 'Twee namen: nu één sterk merk' daarin markeerde de afronding van het fusieproces. De zinsnede met 'ruim 140 medewerkers die dagelijks ac tief zijn op drie locaties in Nederland: Deventer, Sliedrecht en Bunschoten' kan anders worden gelezen: men probeert juist zo weinig mogelijk op kantoor te zijn! Geodesie niche 'We noemen ons specialisten in de geodesie. Geodesie is een niche in de geo-informatieketen', zo positioneert Janssen Bord en banner met nieuw logo in Deventer. GEO-INFO 2009-4

Geo-Info | 2009 | | pagina 6