criterium en collega's kunnen elkaar dus toch onderweg tegenkomen. Een medewerker vertrok net uit dienst en we waren getuige van zijn deleten uit althans één bestand. En passant maakt Van de Ruitenbeek een lijstje op van vijfen twintig man die hij na de middag tussen de inkomende telefoontjes door moet bellen. Hectiek ontstaat door de in komende middagtelefoontjes van uitvoerders in de bouw die de volgende morgen mensen willen hebben. Het eigen planningssysteem blijkt een onderdeel te zijn van PROBE, het bijgehouden projectbeheersingssysteem van offerte tot factuur van Geo Meetdienst. Jaren aan klant- en medewer kershistorie is nog te volgen! Het systeem illustreert bovenal dat bij het bedrijf een en thousiast team van honderveertig medewerkers werkt aan het verzamelen, bewerken en presenteren van geo-informa- tie en het uitvoeren van landmeetkundige werkzaamheden Op het gebied van de maatvoering is Facto Geo Meetdienst actief bij het aanleggen, bouwen en modificeren van indu striële plants, de woning- en utiliteitsbouw en bij de uitvoe ring van infrastructurele werken. Afdeling Cartografie Begin 2008 is de nieuwe afdeling Cartografie (met C) van start gegaan en sindsdien presenteert het bedrijf de geme ten en verzamelde data op een hoger niveau. De kartografie is per klant verschillend. Dominant aanwezig op de afdeling zijn een grote wereldbol en een enorme kleurenplotter. De 60-inch plotter werkt met acht kleuren inkt en vervaardigt hoogstaande aandrukken op vele materialen voor binnen en buiten. Hoofd van de afdeling is Paul Liesting, daarvóór werkzaam geweest bij het ingenieursbureau Oranjewoud, dat stopte met kartografie voor externen. Oorspronkelijk werkte Liesting bij het vroegere Rotterdamse kartografisch bedrijf Reprocart. In totaal zit hij zo'n 22 jaar 'in het vak'. Al uit die periode-Reprocart dateert het werken met de kar- Arie van de Ruitenbeek: 'Hoe meer landmeters solo worden, hoe meer je aan moet sturen.' Paul Liesting van de afdeling Cartogra- fie-met-een-C. tografische software Digisys, nu van Level Nine. Facto Geo Meetdienst nam met Liesting van Oranjewoud het dea lerschap voor de Benelux en Duitsland van dat productiepakket over. De slo gan bleef onveranderd: 'Waar GIS op houdt begint Digisys.' In het eerste jaar werd onder andere een raamcontract binnengehaald voor kartografisch werk voor de provincie Zuid-Holland. Kartografisch imponerend is het bij Facto Geo Meetdienst vervaardigde en voor honderdvijftig euro verkrijgbare boek van het Zuid-Hollandse WD-sta- tenlid Ronald Waterman, voor en met wie Liesting al ruim tien jaar werkt. De laatste is actief in de regio Noord van GIN en Waterman sprak daarvoor op 23 maart in Zwolle. Het boek 'Naar een integraal kustbeleid via bouwen met de Natuur' kwam ook in meervoud bij het Oranjehuis terecht. 'Argentinië hebben we speciaal voor prinses Maxi ma in het boek gezet', aldus Liesting. Een andere kaart in het dikke boek is die met statistische bijzonderheden uit de EU, zoals de hoge Mont Blanc en het laagste punt in Nieuwerkerk aan den IJssel. Drie gemeenten gaven opdracht voor een VW-kaart van het Land van Leeghwater; die, en een ge kleurde huisnummer-wandkaart van de gemeente Baarn uit de GBKN, zijn paradepaardjes. Kaarten van Leeuwar den werden ook in soorten gemaakt, tot die voor in bushokjes toe, en daar op is de co-productie met het gemeen telijk team Geo-informatie aangege ven. 'We maken kaarten die opvallen door ons bijzonder kleurgebruik en de inpassing in de huisstijl van de klant. Voorlichtingsafdelingen bij overheden en bedrijven zijn op zoek naar deze producten, die ze vaak niet bij hun eigen geo-afdelingen kunnen vinden. GEO-INFO 2009-4

Geo-Info | 2009 | | pagina 8