Wij streven ernaar om samen met de ze twee partijen tot een prima product te komen en daarmee een duidelijke meerwaarde voor de opdrachtgever te creëren', aldus Liesting. Uit een Friese watersportkaart blijkt dat twee taligheid daar ook Nederlands plus Duits kan betekenen. De kartografi- sche afdeling van het Rotterdamse Havenbedrijf werd ondersteund met de software Digisys en met hun ba- siskaarten 1:12.500 en 1:50.000. Het Havenbedrijf maakt nu zelf hiermee talloze producten, van ligplaatsen- kaarten tot paraplu's toe. 'We maken veel waar onze naam niet op staat, de klant krijgt altijd de eer van ons', zo voegt liesting eraan toe. Voor de in de maak zijnde internet-monumenten- kaart van Leiden toont de kartograaf het in mappen aangeleverde analoge bronmateriaal met viltstift-ldeurwerk. Professioneel ogen de IPO-VNG-risi- cokaarten van Nijmegen op basis van topografische kaarten en de broodno dige actualisering met luchtfoto's en met levering op magneetborden- Ook een eigen gemeentekaart wordt actu eel gehouden en toont zelfs de nieuwe Zuid-Hollandse gemeente Kaag en Braassem. Aardig en zonder externe opdrachtgever is daarbij een kaart met de woonplaatsen van medewer kers van Facto Geo Meetdienst, die al over het hele land verspreid blijken te wonen. De afdeling Cartografie telt op dit moment drie personen, 'en als we een goeie tegenkomen is hij of zij al tijd welkom', aldus Liesting. Het mooie van Leeuwarden. Kaart fietsroutenet werk provincie Utrecht. In Staphorst... Een voorbeeld van buitenwerk is het meten van een DIM van te verbeteren Sallandse watergangen in Staphorst. Acht meetploegen en nog aparte waterpas- en peilploegen zijn er druk mee. Giel Koekoek, drie jaar bij het bedrijf, is in de koude wind bezig met zijn totalstation. 'Het toestel blijft mij altijd volgen, dus een tweede man is overbodig', zo legt hij uit als hij even 'onze' aanspraak krijgt. Zelf noemt hij de ogenschijnlijke eenzaamheid trouwens vrijheid en hij heeft het goed naar zijn zin. De Stadsweg in Staphorst-Rouveen kent in weerwil van de naam zowat geen bebouwing: er is geen boerin te zien en koffie neemt hij dus zelf mee. Het waterschap Groot-Salland gaf eerder al een opdracht voor de grondslagmeting, zo bleek verder uit het gesprek. Koekoek: 'Het toestel blijft mij altijd volgen.' ...en Bunschoten In Bunschoten is Dick van der Schee locatiemanager en het klopt dat zijn naam was verbonden aan VDS Landmeet kunde. Energieweg 11 is het adres van het nieuwe half-vrij- staande huurpand met twee verdiepingen en bij het bezoek GEO-INFO 2009-4

Geo-Info | 2009 | | pagina 9