Om een indruk te krijgen van het toekom stig trace': www.prorail.ni/Pubiiek/Inl"ra pi'ojecten/In%20voorbereiding/Hanzelijn/ Voorlich tmg$materiaal/Pages/3D-Filmsaspx eisen worden gekoppeld aan onderdelen van het systeem (System Breakdown Structure). Via een interne procedure vindt achtereenvolgens het opstel len van de controle en de vrijgave plaats. Deze eisen tesamen maken onderdeel uit van het werkpakket dat per activiteit of bundeling van activiteiten is opgesteld. Deze werkpakketten maken onderdeel uit van de Work-Breakdown Structure. Naast het afleiden van eisen, is ook risico-management één van de pijlers in het project. Ook risisco's worden gekoppeld aan objecten en activiteiten. Om per object aan de opdracht gever aantoonbaar te maken dat alle eisen zijn vertaald in ontwerp en realisatie, worden in het genoemde software pakket de verificaties en de bijbehorende resultaten inge voerd. Ook voor de geodetische werken zijn afgeleide eisen Fig. 6. Intakking Veluweïijn. Fig. 7. Trogviaduct. en verificaties en resultaten opgesteld. Goed om te weten dat de gehanteerde marges in het werk dusdanig scherp zijn bepaald dat deze ruimschoots voldoen aan de eisen vanuit de ont- werpsnelheid. Een knap staaltje geo detisch werk maakt het verschil tus sen een 'bumpy track' en de beoogde 'smooth trail'. 75 jaar geleden was het voldoende dat er een verbinding was. Vandaag de dag stellen we onze eisen. Zowel vanuit consumentenperspectief (comfort en snelheid) als vanuit be heersmatig perspectief: hoe beter het alignement, hoe economischer een dergelijke lijn is te exploiteren. Daar is iedereen dan weer bij gehaat. Voor de medewerkers van de Afdeling Geodesie van Advin is het project een interessant, leerzaam en uitdagend project:. Zowel de werkzaamheden ge relateerd aan het machinegesturrrde ontwerp en realisatie, als de bouw van de kunstwerken op het HLOL-deel en de monitoringswerkzaamheden leiden tot een project waar na realisatie met trots op zal worden teruggekeken. Een groot voordeel in projectbeheersing is dat ontwerp, uitvoering en geodeti sche werkzaamheden vanuit één huis worden gecoördineerd. Dat voorkomt veel overdrachtscommunicatie en dat komt het uiteindelijke welslagen van het project ten goede. CEO-INFO 2009-5

Geo-Info | 2009 | | pagina 10