Presentaties Onder de overkoepelende titel 'De geo- gemeente: knooppunt van geo-infor- matie' werden elk van de drie dagen presentaties gehouden in het Media- theater. (Het begrip geo-gemeente is niet zo erg als dat een gemeente zich noemt naar haar IT-leverancier. 'Wij zijn een Centric gemeente, dus daar ga ik nu naartoe', aldus een ambtenaar in een door beursorganisator VNU rondgemaild interview.) Dick Roest (Transfer Solutions), sinds kort deels gedetacheerd bij Geoliusiness, leidde sprekers in en bemande ditmaal ook de stand van de branche-organisatie. 'Alle informatie wordt geo-inf'orma- tie', zo was de eerste dag de eigen ti tel van Wil van de Berg (NedGraphics 'vh gemeente Apeldoorn'). Gerard van Schijndel (sectiehoofd SSC-IV-Midoffi- ce gemeente Breda) had voor de twee de dag gekozen voor de titel 'Geo-ICT: Wat een vak!' en kreeg daar het open theatertje vol mee. Hij bekende het snel: 'Sinds anderhalf jaar ben ik geen hoofd geo meer, maar het vak laat me niet los, zonder geo geen informa tie en geen positie'. De relatie tussen markt en overheid was voor hem nu 'het belangrijkste wat er bestaat, in dit kader.' Zonder wat hij noemde de twee-eenheid van gemeenten en parti culiere bedrijven was het niet mogelijk geweest om bijvoorbeeld bestemmings plannen 24 uur per dag te raadplegen, Uiteraard toonde hij wat inzet van geo- componenten bij het delen van infor matie tussen burgers en de gemeente Breda. Sinds vorig jaar kunnen inwo ners daar zelfs hun dromen plaatsen op de webstek www.breda-morgen.nl. Onder 'Taal van de stad - visie en be leid op de openbare ruimte in Breda' gaf hij ook definitieproblemen weer: Gerard van Schijndel: geen hoofd geo meer en toch in vakblad. Gerard Hagen van Vicrea en Harry van Rossem van Sitecore bevestigden samenwerking met handdruk. Gerard Hagen van Vicrea en Auke Orsel van Intergraph ondertekenden sa menwerkingsover eenkomst. een profiel was iets anders voor een wegbeheerder, leiding beheerder, timmerman of een jonge vent (en dat konden die eersten toch ook zijn). Opmerkelijk fel was Van Schijn del over de 'graaiculturen op geo-gebied' en dan met name binnen het domein van luchtfoto's. Zijns inziens keert een markt zich altijd tegen monopolisme. Op zijn sheets toonde hij naast een monopolyspel ook een scrabblespel met een kreet als 'geofeodalisatie' en dat leek hem afgezien van de woordwaarde niets. Bij de verwachtingen van de oud-kadas terman hoorde het verdwijnen van "huidige hiërarchieën en monopolismen'. Inzake de beurs gaf Van Schijndel ook nog een kritische tip: 'Er worden heel veel dingen bedacht die nergens toe bijdragen.' Peter Keijzers (hoofd Informatiebeleid gemeente Tilburg) had de derde dag als titel 'Tilburg gaat virtueel - wie gaat er mee?' en die gemeente komt in een volgend nummer van Geo-Info aan bod. Ondertekening en "handshaking' Op de Geo-route tekenden Vicrea en Intergraph - eerder al samenwerkend met Stroomlijn - op 22 april een nieuwe sa menwerkingsovereenkomst op het gebied van ruimtelijke informatievoorziening voor gemeenten. De GIS Suite heet hun nieuwe product. Ter ondersteuning van haar portfolio ging Vicrea eveneens samenwerken met Si tecore met een GEO-INFO 2009-5

Geo-Info | 2009 | | pagina 29