odan Een wereld van geo-informatie product 'ook zeer gebruiksvriendelijk voor eindgebruikers, zodat de afhankelijkheid van de ICT-afdeling een stuk klei ner wordt.' Tekenen van papieren was niet de enige moge lijkheid; directeur Gerard Hagen van Vicrea en Harry van Rossem van Sitecore bevestigden de samenwerking met een wel zeer ferme handdruk. Meer dan 125 gemeenten werken met de producten van het tienjarige Vicrea Solutions uit Amersfoort (en Intergraph was net 40 jaar oud). Nuttig voor gemeen telijke agenda's van vólgend jaar? Slot Naast algemene doelgroepspelletjes als 'Drie Oracle part nerstickers verzamelen' (van de tien!) was er ook geo-speci- fiek vermaak. Het bedrijf iDelft BV hing tussen een stel Ne derlandse luchtfoto's een opname op van een buitenlandse haven en vroeg welke dat was... Globe Software had in hun boekje 'Informatie in kaart' een luchtfoto van een overbekend fort met de vraag: 'Kent u deze locatie, gerela teerd aan het thema van dit boekje?' Bij deze beurs verscheen het tweede nummer van 'Geo in business' met de visie vanuit enkele gemeenten op de opeenstapeling van veranderingen in hun geo-informatie infrastructuur. ('In feite maken ze van de gemeentes kleine kadastertjes', aldus een geluid uit Roermond.) Buiten de Geo-route viel de eigentijdse presentatie van de normorganisatie NEN op. Al moet het met licenties, maar altijd en overal zijn online toe gang en up-to-date normencollecties normaal geworden, ook voor 'nationaal aanvaarde internationale normen'. Tot slot: dat enerzijds 21 van de 140 stands in de Geo-route konden worden opgenomen en anderzijds in presenta ties werd verkondigd 'Alle informatie wordt geo-informatie' tekent groeipo tenties. Moet ook Al Gore niet hebben gesproken van geo-informatie als 'su- bexploited resource'? Geo-informatie is overal toepasbaar. Bewust of onbewust: we komen er allemaal mee in aan raking en het speelt een belangrijke rol in ons dagelijks leven. Het plannen van een woonwijk, de aanleg van een nieuwe spoorlijn, het mobiel lokaliseren van een collega: ze bevatten ieder op zich aspecten van geo-informatie. Samen weet je meer. Daarom werken we meestal in multidisciplinaire projectteams. Teams waarin kennis op het ge bied van data, technologie, projectmanagement en procesbegeleiding samen komt. TïTï BISBlil isTvSiTSTsn BSISVsTs EU ETsTal 2

Geo-Info | 2009 | | pagina 30