Fig. 3. Nieuwe tocol opgesteld. Hierin is opgenomen IJsselbrug. dat aan de hand van de geotechnische adviezen na elke ophoogslag de ge plaatste zakhaken ingemeten moeten worden. De aanleghoogte theoretisch profiel, inclusief de zettingscompen satie) wordt maandelijks gemeten en er vindt interpretatie van de zettingen plaats. Doel van de monitoring is het zettingsverloop te volgen en eventueel preventief in te grijpen als blijkt dat de zettingsprognose niet wordt gehaald of wordt overschreden. Na de primaire consolidatieperiode en de relatie tussen geprognosticeerde en gerealiseerde zet tingen. wordt de frequentie van meting teruggebracht. Het aanbrengen van de zandlichamen naast de bestaande Velu- welijn, kan leiden tot ongewenste zet ting en vervorming van het bestaande tracé. Om dit proces binnen de gestelde eisen te laten verlopen, worden regel- Fig. 4. Tracé matig deformatiemetingen aan het Hanzelijn. spoor uitgevoerd. Bij oplevering dient In de laatste fase voor oplevering dient ook nog een ver legging van de intakking Veluwelijn (verbinding Zwolle -Amersfoort) nabij Hattem gerealiseerd te worden (fig. 6). Voor de verschillende fasen in het grondwerk en bij het in dienst stellen voert Advin ook de geodetische werkzaamhe den uit. Om de zetting van aardebaan van zowel Hanzelijn, N50 als het Wegennet Kampen te monitoren is een monitoringspro- veld. Voor het aanbrengen van de bovenste zandlaag heeft het zandlichaam een zettingsperiode van ca. 9 maanden gehad. Opmerkelijk - en ook weer goed verklaarbaar - zijn de enorme zettingsverschillen in het veenachtige polderge bied Kampeiveen en daar waar het tracé het Veluwemassief bereikt. In het veenachtige gebied zijn zettingen van 100 tot 120 cm gemeten terwijl eenzelfde opgebracht pakket op de steviger Veluwse ondergrond slechts 10 tot 15 cm zet ting vertoont. Profilering van de zandbaan wordt gedaan, waarna in de volgende fase de bovenste zandlaag wordt aan gebracht. Ook deze zandlaag wordt voor oplevering gepro fileerd. Naast de machinegestuurde aanleg worden contro leprofielen gemeten en aan opdrachtgever Dura Vermeer verstrekt. ProBail

Geo-Info | 2009 | | pagina 8