Andras Wïlczinszky (on)veiligheid werd door de spreker van Nieuwland ging weggewimpeld: 'In Duitsland werden met de geo-prijs er zelfs Kamervragen gesteld over 'Spy naar huis. your partner', maar zonder succes en op straat kan je ook zien wie er niet thuis is.' Slot Ter stimulering van deelname was onder de enquête-deelnemers een geo- prijs verloot. Andras Wilczinszky van Nieuwland ging ermee naar huis. Voor elke deelnemer was er een exemplaar van het ringband-boekje 'Geo-sector in kaart' met 28 pagina's en prachtige mental-maps van kartograaf Peter de Vries. Voor de marktmonitor is overi gens niet alleen gebruik gemaakt van de enquête. Daarnaast werden de RGI- onderzoeken 'De efficiënte geo-over- heid' van 2007 en NedGEOS van 2008 benut, alsmede het rapport 'Vraag en aanbod afgestudeerden op MBO, HBO en WO niveau' van de stichting Ar beidsmarkt Geo uit 2008. De uitgave is een nulmeting, die jaar lijks zal worden geactualiseerd. gladheidsverwachtingen voor wegbeherende provincies en gemeenten. Het RGI-project 168 Preventieve Gladheidsbe- strijding (Skyview fish-eyeproject) werd genomineerd voor de Geo Innovatie Award. Die proef werkte goed, had tevre den klanten, maar bleek erg arbeidsintensief. Bezien wordt of met inzet van GIS-datasets en dus inschatten van huis uit hetzelfde is te bereiken. Mureau deed een dringend beroep op de zaal om in datasets meer boomhoogten aan te bieden! (Ten Siethof zou later zeggen: 'Bomen zijn dus een groei kans voor de sector!') Was eerder in zijn verhaal al een actuele weersverwach ting meegegeven ('Als u dadelijk weg gaat is het nog steeds droog. Dit is een gevaarlijke uitspraak.'), tot slot volgde er één voor vijftien dagen. 'Ontzettend onzeker' was de stel lige verwachting en die bleek nadien te kloppen. Location based social networks Meer vanuit de Web2.0-sector dan vanuit de geo-sector gaf Michiel Munneke van M2Mobi BV een uiteenzetting over hun product Nulaz. In de actuele tweede golf van locatie gebonden diensten was hun bedrijf succesvol, want 'Wie is waar?' bleek een marktbehoefte. Het product ging combi neren op het web: Facebook Google Maps Lonely Planet Nulaz. Verwezen werd ook naar het samen met anderen gestarte hier.nl. Een vraag uit de zaal naar de privacy en de UIT HET EERSTE KADASTERMUSEUM De webstek geheu- genvannederland. nl geeft met het Êf l\ zoekwoord 'Kadas- I 1 ter' foto's van een 1 I selectie van zes ff I J 19de-eeuw.se ob- I 1 jecten uit het Be- F j lasting en Douane Museum in Rotter dam. Het illustreert dat dit museum als eerste het voor de grondbelasting ingestelde Kadaster als verzamelob ject had. Te zien zijn een kadastrale modelkaart van 1806, een kadastrale kaart van Empel van 1891, een trans- versaalschaal, een passerdoos, een clinometer en een legitimatiepen ning met in hoofdletters het woord 'Kadaster' (Zie ook: Adri den Boer, Kadaster permanent in museum, in: Geo-Info 2006-12, p. 550.) Adri den Boer Legitimatiepennning Kadaster (foto Belasting en Douane Museum) OEO-INFO 2009-6

Geo-Info | 2009 | | pagina 14