In memoriam drs. M.P.M. Scholtes (Ria) (1949 2009) Ria kwam in november 1998 in dienst bij onze groep MGP aan de TU Delft, na verschillende betrekkingen te hebben gehad in de gezondheidszorg, op universitei ten, bij media en in het bedrijfsleven. Na haar eerste op leiding als verpleegkundige studeerde ze ook gedurende haar werkzaamheden verder en rondde ze achtereenvol gens haar VWO HBO propedeuse Nederlands en HBO communicatie af. Naast haar werk voor de TU voltooide ze in 2008 ook nog de universitaire studie Psychologie. Ria's werk voor onze groep ging veel verder dan haar of ficiële functie als managementassistente. Ria fungeerde als spil van de groep, zowel sociaal als op het vlak van management. Op de foto voor onze groeps samenstelling presenteerde ze zich terecht als spin in het web, die veel ballen tegelijkertijd in de lucht hield. Ze had een uitstekend gevoel voor de verschillende in houdelijke en sociale processen die er speelden. Meer dan eens trok ze ons aan het jasje om ons te attenderen op de dingen die speelden en die directe aandacht nodig hadden. Door dit op het juiste moment te doen zorgde ze er op een soepele manier voor dat de zaken op tijd en goed geregeld werden. Tijdens eerdere afwezigheid wer den we er telkens aan herinnerd hoe groot het belang en het aandeel van Ria in de groep was. Nuchterheid is een begrip dat bij ons bovenkomt om haar te karakteriseren. Nuchterheid, maar dan wel in een gezonde mix met humor, belangstelling en relative ringsvermogen. Wanneer een organisatie het erg druk met zichzelf kreeg en zichzelf erg belangrijk vond kon Ria met een relative rende opmerking of een betekenisvolle glimlach de za ken weer een beetje in perspectief plaatsen. Dat hadden we allemaal soms nodig en in die zin fungeerde ze als een ijkpunt. Ria was een sterke en trotse vrouw; niet snel geïmponeerd en met een eigen mening, alhoewel ze die niet altijd opdrong. Toch was ze zeer goed in staat om een grote groep, tot 40 personen, variërend van studen ten tot hoogleraren, te begeleiden en te ondersteunen. De administratie van de vele externe projecten was bij haar in zeer goede en zorgzame handen. De werkdruk was daarbij soms hoog, en de veranderingen in schaal en omgeving (Geodesie-L&R), van structuren, systemen en werkwijzen speelden daarbij een stevige rol. Desondanks had ze duidelijke invloed op zowel de positiebepaling als de navigatie en de aansturing van ons schip. De beschei den manier waarop ze dit organiseerde kenmerkte haar. Haar afscheid van ons kwam abrupt, begin oktober 2008. Pijn die toch eigenlijk iets te erg werd om goed door te kunnen werken zorgde er voor dat ze zich in oktober ziek meldde. Niets bijzonders, dat komt bij iedereen voor, en niemand realiseerde zich dat we haar in haar vertrouwde werkkamer nooit meer terug zouden zien. We bezochten haar, of hadden contact via e-mail of via haar man Herard, en deelden haar frustratie dat er maar geen duidelijke diagnose volgde. Tijdens bezoek aan het ziekenhuis werd langzaam de ernst van de situatie dui delijker. Toen uiteindelijk de diagnose wel gesteld werd, en de mogelijkheden voor operatief ingrijpen afgestreept werden, werd duidelijk dat herstel niet meer mogelijk was. De hele groep leefde continu in gedachten met haar mee. Goede vrijdag, 10 april, kwamen we samen voor een ge meenschappelijk paasontbijt in de 'Wereldzaak' Het feit dat Ria en Herard gehoor konden geven aan onze uitno diging om hierbij te zijn was eenvoudigweg geweldig. Alhoewel het een emotioneel weerzien was, werd het door iedereen als een groot geschenk gezien om haar nog te kunnen zien en spreken. Haar wilskracht werd overduidelijk toen ze nog bij iedereen langs liep om een persoonlijk woordje te kunnen spreken. Achteraf bleek dat ze deze mogelijkheid ook zelf enorm geapprecieerd heeft. Haar overlijden op 7 mei maakte een einde aan het ziek teproces dat ze heeft moeten doorstaan. Wij hebben grote bewondering voor de wijze waarop ze dit gedragen heeft en de positieve manier waarop ze tot het laatst in het leven stond. We prijzen ons gelukkig dat we de afgelopen tien jaar met zo'n fantastische vrouw hebben mogen samenwer ken. Ria heeft ons allen op haar eigen wijze geïnspireerd, en dat zal bij ons voortleven. In gedachten zijn we bij haar gezin, Herard, Karlijn, Rens, Saryne. en haar fami lie. Namens de gehele sectie MGP, Ramon Hanssen en Peter Tennissen CEO-INFO 2009-6

Geo-Info | 2009 | | pagina 21