IE?*« voor een stad in beweging E» Landmeetkundig medewerker Meedoen? N euwegein nodigde al zijn 700 vrienden uit voor een feestje. Niemand kwam opdagen. En hoe kan iemand serieus aangeven tien fanatieke hobby's te hebben? Het is goed om stil te staan bij de definitie van 'vrienden'. Deze definitie is natuurlijk situatie-gebonden ('beste vriend', zei de hoofdagent) en taal gebonden ("mon ami!", zei de patron), maar ook cultuurge bonden De Amerikaan Kevin Kelly schreef een aardig stukje over wat hij 'friendability' noemt. Vrij vertaald: vrienden zijn voor mij bekenden, echte vrienden brengen mij om zes uur naar het vliegveld, ware vrien den halen mij op bij het politiebureau. Mijn methode voor de Xings, Hyves, Twitter, Plaxo, l.inkedln, etc., etc. van deze wereld: ik probeer het een tijdje en kijk of het bij me past. Wegen de voordelen op tegen de tijdsinvestering en het resultaat? Zo koos ik ooit voor Linkedln (voor werk) en Facebook (voor privé). Op Linkedln link ik alleen met mensen die ik ook echt ontmoet heb, Facebook voor familie en vrienden. Mijn beste relaties staan niet op het internet (het is een grapje, maar wel een serieus grapje. Sommige beste relaties staan er uiteraard wel bij...). De trend is ontegenzeggelijk om één profiel (werk en privé) te onderhouden, inclusief je eigen tekortkomingen en gezondheid. Ik kies ervoor om daarin de nieuwere generaties voorrang te geven. De nieuwe trend lijkt'ontvrienden'te zijn. We passen onze definitie van vriendschap naar verloop van tijd aan en realiseren ons dat de link toch niet zo sterk is. Ik hoop niet dat deze bijdrage aan Geo-lnfo daarvoor een aanleiding is. Overigens ben ik Bertin later in persona eens tegengekomen. Volgens mij vereeu wigen kartografen zich door een eigen projectie te bedenken. Bij het afscheid gaf Bertin mij een perkamentje met zijn projectiemethode, dat ik sindsdien als een diploma koester.'A bon accueillance'staat erop. Prettige kennismaking. Jan Willem van Eek is voorzitter van Geo-lnfor- matie Nederland (jw.vaneck@geo-info.nl) en werkzaam bij de ESRI Nederland Groep. Deze bijdrage is ook te vinden op www.kortsterou- tes.nl, inclusief een aantal extra verwijzingen. advertentie Nieuwegein is 35 jaar jong en nog volop bezig de stad en de eigen organisatie te verbeteren. Voor onze ruim 60.000 inwoners werken we de komende jaren onder meer aan een bruisende en gezellige binnenstad. Nieuwegein: een complete, overzichtelijke stad in beweging, waar professionals de ruimte krijgen. In deze functie verricht je diverse landmeetkundige werkzaamheden in de buitendienst zoals uitzetten rooilijnen en kavelgrenzen, hoogte-metingen en metingen voor de Grootschalige Basiskaart Nieuwegein. Daarbij werk je samen met een andere landmeter of meetassistent. Verder draag je zorg voor juist gebruiken onderhoud van Functie-eisen: MB0+ werk- en denk niveau. Enkele jaren ervaring met landmeetkundige werkzaamheden. Salaris: 36 uur per week. Salaris maximaal 2.672,- bruto per maand bij een 36-urige werkweek. meetapparatuur en signaleer je storingen. Je komt terecht in een geroutineerd team met ambitie. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld Overige informatie: www.nieuwegein.nl/vacatures of Adrian Los, hoofd afdeling Grondbedrijf en Vastgoedzaken, telefoonnummer 030 607 13 68. Sollicitaties Stuur je brief voor 1 september 2009 naar: Gemeente Nieuwegein, afdeling P&O, Postbus 1, 3430 AA Nieuwegein of mail naar: personeelszaken@nieuwegein.nl. Vermeld vacaturenummer 32. Geo-I nfo 2009-7/8 17

Geo-Info | 2009 | | pagina 19