Een vakblad va Redactie bij de nieuwe drukker f g m. v Op 25 juni jl. vergaderde de redactie van Geo-lnfo in Nijkerk bij de nieuwe drukker: Van de Ridder Druk Print. Na een intensieve verga dering met de redactiecommissie en de ondersteuning vanuit MOS, zijn door Van de Ridder de modellen voor de cover en het binnenwerk van Geo-lnfo gepresenteerd en toegelicht. De redactie heeft na deze presentatie een voorkeur uitgesproken. Na de redactievergadering heeft de drukker ons uitgenodigd een kijkje te komen nemen in de drukkerij, waar de meest moderne machines staan opgesteld. Voor de drukstraat - waar ook Geo-lnfo gedrukt wordt - werd bijgaande foto gemaakt met de redactieleden rondom de presentatieborden met de nieuwe huisstijl. Tijdens de bestuursvergadering van 3 juli jl. heeft het GIN-bestuur zich een oordeel gevormd over de nieuwe modellen. De voorkeuren van de redactie en het bestuur kwamen in grote mate met elkaar overeen. Het eindresultaat is het huidige blad geworden. Louis Smit I Het vakblad Geo-lnfo is voor veel leden juist de reden om lid te zijn van de vereniging. Dat is prima, maar als vereniging kunnen we veel meer betekenen dan alleen het publiceren van het blad. Het bestuur van GIN wil daarom de vereniging en fori het blad dichter bij elkaar brengen. Sinds ik vorig jaar als hoofdredacteur ben aangetreden, is deze koers ingezet. Dat heeft ertoe geleid dat ik als de hoofdredacteur ben toegetreden tot het bestuur van GIN en het heeft er ook toe geleid dat Geo-lnfo flink is vernieuwd. In deze eerste vernieuwde Geo-lnfo krijgen de leden en de vereniging een grotere plek in het blad. En dat moet nog verder worden uitgebouwd, want dit is pas een eerste stap. i Ik wil veel meer gaan doen met internet in relatie tot het blad en de I vereniging: het blad digitaal bekijken (fluidbook), vanuit het blad L verwijzen naar detailinformatie op het net, forumdiscussie op internet, 0 mijnGIN, leden uitnodigen voor een bijeenkomst bij hen in de buurt, etc. Ik hoop dat Geo-lnfo niet alleen vóór u is, maar ook dóór u. Een redactionele bijdrage in de vorm van een artikel is zeer gewenst, omdat het voor uw collega-vakbroeders uitermate interessant kan zijn. Ik nodig u uit! Louis Smit Hoofdredacteur l.smit@geo-info.nl I Sinds de oprichting van GIN ben ik bestuurslid van GIN. Ik vertegenwoordig in het bestuur de Bond voor Kadasterpersoneel. Mijn belangrijkste I aandachtsgebieden zijn historie en onderwijs. In I verband hiermee vertegenwoordig ik GIN in de V 4 besturen van de Stichting de Hollandse Cirkel en de Stichting Arbeidsmarkt Geo. Een belangrijke samenwerking tussen GIN en de Hollandse Cirkel richt zich op het digitaal beschikbaar stellen van oude tijdschriften, zoals Kadaster en Landmeetkunde en Geodesia. De Stichting Arbeidsmarkt GEO richt zich op het vernieuwen en verbeteren van het imago van het GEO onderwijs. Aantrekken van jonge mensen is ook van groot belang voor GIN als levende beroepsvereniging. De komende jaren hoop ik ook meer tijd te kunnen maken voor het internationale aandachtsgebied van GIN. Tijdens mijn presentatie op het GSDI congres in juni bleek dat er veel internationale belangstelling is voor de wijze waarop wij in Nederland tot één beroepsvereniging zijn gekomen voor geo-experts in de volle breedte van het vakgebied. Als voorzitter van Geo-lnformatie Nederland houd I ik me bezig met 'algemene zaken'. Het hele reilen en M. zeilen van de vereniging gaat me aan, voor externe SR relaties en de vernieuwing van de vereniging Ha heb ik een bijzondere verantwoordelijkheid. Ik ondersteun bestuursleden bij taken en val in waar dat past. Het is veel achter-de-schermen-werk, met een leuke club mensen. Concreet staan nu een nieuw meerjarenplan en het GIN Symposium 2010 op mijn agenda. Voor het onderwijs en internationale zaken heb ik een persoonlijke interesse. Ik vind het leuk om bij de beroepsvereniging betrokken te mogen zijn en richting te mogen geven aan ontwikkelingen. Je leert ook de wereld eens vanuit een andere omgeving te bekijken. Sinds mijn opleiding aan de Hogeschool Utrecht ben ik lid van (de voorgangers van) Geo-lnformatie Nederland. Ook al visualiseer ik allang geen verschijnselen meer, ik visualiseer wel verschuivingen in ons werkveld. En zet die om in actie. Toch nog een beetje kartograaf. Hendrik Westerbeek Historie en Internationaal h.westerbeek@geo-info.nl Jan Willem van Eek Voorzitter jw.vaneck@geo-info.nl

Geo-Info | 2009 | | pagina 22