50 jaar geleden: nieuw blad Geodesia Medewerker CAD/GIS Beheerder Geo-informatie Gemeente Venray Venray, focus op mensen De start van de stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde (NGL) met het tijdschrift Geodesia (september 1959) was een mijlpaal in de geschiedenis van de landmeetkunde. Je zou verwachten dat het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (K en L) toch minstens enige aandacht aan het nieuwe fenomeen zou hebben besteed. Niets is minder waar en dat komt met terugwerkende kracht arrogant over. Het nieuwe Nederlandse blad van 1959 kwam pas in 1961 voor het eerst in het tijdschrift voor, omdat een auteur ernaar verwees. In december 1961 stond er wel een verslagje in K en L van het eerste Delftse congres van het NGL "waarin de middelbare en lagere landmeetkundi gen verenigd zijn". Men vond het een geslaagd debuut en voor de inleidingen werd verwezen naar Geodesia. Dat komt over als een genormaliseerde verhou ding, maar dat was wel pas na twee jaar. Aandacht aan de NGL- en Geodesiahis- torie werd besteed na het 25- en 40-jarig bestaan, resp. in (NGT) Geodesia 1984-11 en 1999-12, alsmede in het laatste van de bijna 500 nummers van dit blad: 2003-12. In het themanummer'25 jaar NGL'van 1984 werden drie artikelen gepubliceerd van prijswinnaars van de schrijfwedstrijd 'De landmeetkunde in het jaar 2009'. De gepensioneerde geodeet ir. E. Muller won de ie prijs met '2009. Een wenkend vergezicht of een grimmige overpeinzing?' Omdat iedereen de verhalen toch bin nenkort op internet kan lezen wordt volstaan met citeren van enkele zinnen: "Wat was het werk vroeger toch veel plezieriger. Hij had het hoofdgebouw van het Kadaster in Apeldoorn nog gekend. Dat was nu ingericht voor de huisvesting van kleine gezinnen." Door Adri den Boer advertentie Kijk voor meer informatie op www.venray.nl (vacatures) Venray is een provinciestad met circa 40.000 inwoners en een levendig centrum voor de hele regio. Het is er goed wonen, winkelen, werken en recreëren. In de omgeving vind je rust, groen en ruimte. Venray is in meerdere opzichten een gemeente met potentie en ruimte voor de toekomst. Venray, partner met toekomst! Samen met ruim 300 medewerkers werkje aan het welzijn en de welvaart van onze klanten. Daarbij investeren we ook fors in de ontwikkeling van onze mede werkers. In kennis, maar vooral ook in houding. Proactief, gericht op samenwerking en met oog voor de belangen van onze partners. Kies je voor een loopbaan binnen onze organisatie, dan bouw je mee aan de toekomst van Venray, maar ook aan die van jezelf. Wij zoeken nieuwe collega's: 36 uur salarisschaal 8 maximum 3.027,— bruto per maand 36 uur salarisschaal 9 maximum 3.418,- bruto per maand Acquisitie wordt niet op prijs gesteld. 4|PtHkl«k 1 Geo-lnfo 2009-7/8 37

Geo-Info | 2009 | | pagina 35