Het mobiele kantoor Wij hebben vacatures om van te watertanden ijPB Verslag Werk met water 'L LiiÉifil!hhi?% jfe.. Bijeenkomst van GIN Zuid Adviseur databeheer/GIS 37 uur per week Waterschap Reest en Wieden Je hebt het in je. jifr' 'i. mmm H j Met de bijeenkomst "Het mobiele kantoor" van GIN Zuid is de aandacht gevestigd op het werken met een computer in het veld. Tijdens deze bijeenkomst hebben drie sprekers van Panasonic, Coenradie-GTC en Leica-Geosystems hun eigen kijk gegeven op dit onderwerp. Voor aanvang van de bijeenkomst werden de aanwezigen ontvangen met koffie en thee en was er even tijd om kennis te maken en/of bij te kletsen. Panasonic had ook een stand waar men voorafgaand aan de presentaties nog even kon neuzen. Panasonic deed de aftrap met een presen tatie over "Het mobiele kantoor". Pierre van Zon vertelde over de producten van Pana sonic en hun toepassingen. De producten worden in meerdere vakgebieden gebruikt en hij vertelde wat Panasonic kan beteke nen voor geo-informatie. Na de presentatie van Panasonic was het de beurt aan Coenradie-GTC. Hans van Praat liet zien hoe Coenradie-GTC gebruik maakt van "Het mobiele kantoor". Hij liet zien dat de veldcomputers niet alleen gebruikt wor den om tijdens het meten te kunnen zien wat gemeten wordt. Door het gebruik van deze veldcomputers verbetert de commu nicatie met de mensen die binnen zitten. Op deze manier kan de projectleider bin nen zien wat er buiten gebeurt. Coenradie- GTC heeft een applicatie ontwikkeld, waarin de projectleider binnen de ingewonnen gegevens zet en de landmeter buiten zijn ingewonnen gegevens kan opslaan. Hiermee wordt duidelijk welke gegevens al zijn ingewonnen en wat nog moet worden gedaan De gegevens worden niet meer op meerdere plaatsen opgeslagen, wat als uit eindelijke resultaat een duidelijk overzicht geeft van een project. Tussen de presentaties van Coenradie-GTC en Leica-Geosystems was er even tijd om de magen te vullen en bij te praten met bekenden. Als laatste liet Leica-Geosystems zien wat je kant doen als de veldcomputer word gekoppeld aan een tachymeter. Tijdens deze presentatie liet Arno Kijzerwaard zien wat de mogelijkheden zijn met de door hun ontwikkelde software voor de veldcompu ter. Hij liet niet allen foto's zien, maar hij gaf ook een demonstratie met het instrument. Hij had het instrument gekoppeld aan zijn laptop. Zo kon iedereen via de beamer mee kijken naar de mogelijkheden die Leica- geosystems bied. We hebben deze bijeenkomst afgesloten met een borrel. advertentie r Standplaats: Meppel Opleiding: HBO werk- en denkniveau, met een gedegen kennis op het gebied van geografische informatiesystemen en IRIS datamodel Salarisindicatie: brutomaandsalaris maxi maal 3563,- bij een 37-urige werkweek Referentie: 20090607 Sluitingsdatum: 27 augustus 2009 M M Water heeft een grote aantrekkingskracht op mensen. Misschien ook Opj jou. Want water is veefzijdig: grillig en onvoorspelbaar, ook^misbaar voor bijvoorbeeld landbouw, natuur, scheepvaart en recreatie. De waterschappen* zijn op zoek naar nieuwe manieren om water te bedwingen, te verdelen en te zuiveren. 24 uur per dag, 7 dagen per week. Dat vraagt om de gedrevenheid van starters en professionals die excelleren in hun vakgebied. Kijk op www.waterschappen.nl "Waterschappen behoren tot de drie beste overheidswerkgevers van Nederland. Bron: Intermediair imago onderzoek 2008. Geo-lnfo 2009-7/8 39

Geo-Info | 2009 | | pagina 37