Geo-lnformatie Nederland zoekt bestuurder REHÖTELY CONTROL Van vloed naar overvloed? Samenvatting Go Geo flyers (ontwerp Jan Heijnen) collegebanken bezetten om de opleiding een gegarandeerde levensvatbaarheid te geven. De testresultaten van de campagne onder de doelgroepen zijn positief. Vanaf september 2009 zullen de resultaten zichtbaar gaan worden, In september 2010 kunnen we daadwerkelijk meten of de instroom in geo-opleidingen is vergroot. Als Stichting Arbeidsmarkt Geo geloven we erin. Hulp van beroepsbeoefenaars in de geo-informatie is nodig. Gastsprekers, stageplekken, meeloopdagen, techni sche middelen, projecten uit de praktijk zijn middelen die we als Stichting goed kunnen gebruiken om de samenwerking tussen onderwijs en arbeidsmarkt te intensiveren en daarmee het geo-onder- wijs aantrekkelijker te maken. We hopen samen met het beroepenveld het geotij te keren naar een nieuwe vloed van afgestu deerde geo-professionals. Go Geo! Van eb naar vloed in het geo-onderwijs Samenwerking tussen onderwijs en arbeids markt is de enige weg om de uitstroom van geo-professionals te vergroten. De Stichting Arbeidsmarkt Geo wil de verbindende schakel tussen onderwijs en arbeidsmarkt zijn. Zij wil het vakgebied geo in de onderwijsketen vernieuwen, meer geo-studenten werven en de samenwerking tussen onderwijs en arbeidsmarkt intensiveren. De Stichting is samengesteld uit vertegenwoordigers van het onderwijs (mbo, hbo en wo) en vertegenwoor digers van het bedrijfsleven en overheden (in samenwerking met Geobusiness Nederland en GIN). From ebb tide to high tide in geo-informa- tion education Cooperation between educational institutes and the labour market is the only way to increase the influx of geo-information profes sionals. The "Stichting Arbeidsmarkt Geo"(Geo- Information Labour Market Foundation) aims to be the connection between educational institutes and the labour market. Furthermore, it focuses on the renewal of the geo-informa- tion subject in curricula, recruit more students and invigorate the cooperation between educational institutes and the labour market. The foundation consists of representatives from vocational and scientific educational institutes, from the private sector and from government (in cooperation with Geobusiness Netherlands and GIN). Wil jij actief worden in een bijzondere vereniging, je netwerk uitbouwen en met anderen activiteiten organiseren op het geo-vakgebied? Wij zijn op zoek naar een bestuurslid voor Marketing en Communicatie. Geo-lnformatie Nederland (GIN) biedt een inspirerende omgeving, met respectabele tradities en genoeg uitdagingen voor de toekomst. Als bestuurslid voor Marketing en Com municatie geef je actief richting aan de ontwikkeling van de vereniging. Je bent verantwoordelijk voor de externe GIN- evenementen en je geeft richting aan de andere communicatiemiddelen van de vereniging (blad Geo-lnfo, website, digitale nieuwsbrief per e-mail, Linkedln, blog). Affiniteit met nieuwe media is een pre. Je hebt uiteraard een binding met het werkveld van geo-informatie, maar ook ervaring met marketing en communicatie. Voor je werkzaamheden wordt je profes sioneel ondersteund door het secretariaat. Je moet zelf een balans vinden tussen je eigen tijd en de eventuele tijd die je werkgever ter beschikking stelt. Het bestuur vergadert zes maal per jaar op wisselende locaties. De vereniging heeft twee algemene ledenvergaderingen per jaar waarbij het bestuur aanwezig is. Actief zijn binnen de vereniging is vrijwillig, maar niet vrijblijvend. Reacties zijn welkom voor 15 september 2009 bij de secretaris van de vereniging. Martin van Vliet. Voor meer informatie kun je bij hem of bij Jan Willem van Eek (voorzitter) terecht. Contact: m.vanvliet@geo-info.nl jw.vaneck@geo-info.nl Voor meer informatie over Geo-lnformatie Nederland kun je kijken op www.geo-info.nl 42 Geo-lnfo 2009-7/8

Geo-Info | 2009 | | pagina 40