Extreme makeover! Redactioneel Jazeker, Geo-info heeft een'extreme makeover'ondergaan. Dat zal u meteen zijn opgevallen bij het verwijderen van het cellofaan. Ik hoop dat de eerste indruk van het nieuwe blad een goede is en dat het op u een verfrissende indruk maakt. Want dat is wel de bedoeling geweest: het blad verfrissen. De vormgeving is flink onder handen genomen, de indeling is aange past, de aardbol op de cover is verdwenen, geen doorlopende paginanummering meer, geen Franse samenvattingen, meer informatie over de vereniging en haar leden, ander lettertype en nog veel meer. De bedoeling van dit alles is dat het blad nog makkelijker leest en dat het beter aansluit bij de doelstellingen van de vereniging GIN. Het bestuur van GIN heeft enige tijd geleden een vernieuwingsproces voor de vereniging in gang gezet, dat zich concentreert rondom drie onderwerpen: meer kennis over de leden, meer binding met de leden en een andere organisatie structuur van de vereniging. Het bestuur is met deze drie onderwerpen flink aan de slag gegaan. De organisatiestructuur is aangepast en het bedrijf MOS uit Nijkerk heeft opdracht gekregen de vereniging op een professionele wijze administra tief en secretarieel te ondersteunen. Bovendien zal MOS samen met Van de Ridder Druk Print (ook uit Nijkerk) de redactie van Geo-info ondersteunen. De afgelopen maanden is dus min of meer een overgangsperiode geweest voor Geo- info, waarin de jarenlange samenwerking met CirCum werd afgebouwd en met MOS en Van de Ridder juist een nieuwe vorm van samenwerking moest worden opgebouwd. In deze periode is het blad helaas niet geweest zoals u dat van ons gewend bent. Het blad was letterlijk en figuurlijk te mager. De overstap van druk ker was echter een uitstekend moment om het blad zowel inhoudelijk als qua vormgeving te vernieuwen. Hierbij werd natuurlijk rekening gehouden met het vernieuwingsproces van de vereniging. De redactie heeft samen met MOS en Van de Ridder een nieuw model van Geo-info vervaardigd. Dit model is door het bestuur enthousiast ontvangen en op basis daarvan is het huidige model tot stand gekomen. De inhoud van het blad krijgt meer het karakter van een verenigingsblad, waarmee de vereniging, de leden en het bestuur een meer prominente plek krijgen. Het blad moet voor een brede lezerskring aantrekkelijk zijn, prettig lees baar en gevarieerd in onderwerpen. De nieuwe vormgeving van het blad is het eerste dat opvalt. Het blad bestaat ruim vijf jaar en is in de loop der tijd hier en daar aangepast, maar de vormgeving is vrijwel hetzelfde gebleven. Dat is nu radicaal veranderd. Met de nieuwe vormgeving krijgt het blad een frisse uitstraling, een grotere aantrekkelijkheid en een betere leesbaarheid. Het blad blijft een blad voor en door de leden van GIN en draait vooral op een redactie bestaande uit actieve leden van de vereniging. Zij zullen met veel plezier de nieuwe Geo-info inhoud geven, samen met u, auteurs uit het geo-werkveld. De vernieuwing van het blad is pas een eerste stap in de vernieuwing van de communicatie met de leden. U leest in het middenkatern welke ideeën er binnen het bestuur zijn voor volgende stappen. De redactie en het bestuur horen graag van u wat u ervan vindt en welke tips, opmerkin gen of bijdragen u voor ons heeft, f Louis Smit Hoofdredacteur door Louis Smit Geo-info 2009-7/8 3

Geo-Info | 2009 | | pagina 5