Google Streetview kiekt Holle Bolle Gijs Uit het onderzoek naar de situatie in Conclusie zijn. Er ligt een hele mooie uitdaging voor Samenvatting Registratie en de BGT. De grensvaststeiling dient Summary De beoordeling van de complexe gevallen zal "handmatig" plaats moeten vinden. Hier is een eenvoudige koppeling niet mogelijk.Tegelijkertijd kan worden vastgesteld, dat het niet om de grootste categorie gaat. Delft valt af te leiden, dat koppeling "met verstand"aan een basisregistratie in veel gevallen heel wel mogelijk lijkt. Om te bezien hoe dat landelijk uitpakt zou de RCE een aantal representatieve pilots moeten doen. Daarbij zal nauw met de betrokken gemeenten moeten worden samengewerkt. In het licht van de ontwikkelingen rond de elektronische overheid is er alle reden om gebouwde beschermde monumenten van een contour te voorzien, die behalve een informatiekundige ook een juridische betekenis heeft. Voor nieuw aan te wijzen monumenten dient de contour in de aanwijzing te worden opgenomen. Voor bestaande monumenten moet deze wor den toegevoegd op een juridisch houd bare, maar ook praktische wijze. Daartoe dient aansluiting te worden gezocht bij de BAG, de Kadastrale Registratie en de BGT. De grensvaststeiling dient plaats te vinden met behulp van een statische en zonodig een dynamische contour, waarbij de redengevende omschrijving voor de exacte vaststelling medebepalend moet de RCE... Monumenten en Geometrie Nederland kent meer dan 60.000 beschermde rijksmonumenten. De geometrie van deze monumenten is veelal niet goed bekend. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed wordt geconfronteerd met een toenemend aantal ontwikkelingen, zoals de invoering van de Wkpb en de ontwikkeling van basisregistraties, die de vraag doen rijzen of deze situatie op enige termijn niet tot problemen kan gaan leiden. Om daar antwoord op te krijgen heeft deze Dienst deTU Delft/het OTB gevraagd naar dit vraagstuk onderzoek te doen en de Dienst van advies te dienen. De conclusie van het onderzoek is, dat het zeer verstandig is alle rijksmonumenten van een digitale contour te voorzien die zowel een juridische als een informatiekundige betekenis heeft. Daartoe moet dan wel de Monumenten wet worden gewijzigd. Bij nieuw aangewezen monumenten kan de contour in de aanwij zingsprocedure worden meegenomen. Voor bestaande monumenten moet deze worden toegevoegd op een juridisch houdbare, maar ook praktische wijze. Daartoe dient aansluiting te worden gezocht bij de BAG, de Kadastrale plaats te vinden met behulp van een statische en zonodig een dynamische contour, waarbij de redengevende omschrijving voor de exacte vaststelling medebepalend moet zijn. Monuments and geometry There are over 60 thousand listed monuments in the Netherlands. Often, the geometry of these monuments is not well known. The National Service for Cultural Heritage (Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed) faces a grow ing number of developments that raises the question whether this will lead to future issues. Delft University has performed a study into this in order to advice the Service on this matter. It was concluded that all listed monuments have to be captured as a digital outline that serves both a legal and an informative purpose. How ever, this requires a change of the Monuments and Historic Buildings Act. 8 Geo-lnfo 2009-9 KAATSHEUVEL Holle Bolle Gijs en de bewoners van de Apenheul maken binnenkort hun entree in Google Street View. Het Amerikaanse internetbedrijf fotografeert deze populaire Nederlandse attracties voor zijn veelbesproken dienst, waarmee internetgebruikers alvast een kijkje kunnen nemen bij de plaatsen die zij willen bezoeken. Google organiseerde twee weken geleden samen metVW Nederland een internetpeiling met de vraag welke toeristische attracties een 114 kilo zware fiets met camera's moest bezoeken. Naast De Efteling en de Apenheul kwamen Attractiepark Slagharen, Nationaal Park de HogeVeluwe en het Nederlands Openluchtmuseum als winnaars uit de bus. In totaal werd 22.000 keer gestemd. De Efteling is het eerst aan de beurt. Maandag werd er getest. Het echte werk begint dinsdag. Google hoopt het attractiepark in Kaatsheuvel in twee tot drie dagen in beeld te kunnen brengen, afhankelijk van het weer. Speciale fiets Street View maakte eerder dit jaar zijn debuut in Nederland. Steden als Amster dam, Rotterdam en Groningen zijn al in kaart gebracht met de auto. Voor moeilijk bereikbare plekken is nu een maand lang een in de Verenigde Staten ontwikkelde fiets overgekomen. Een studente en een juf zullen elkaar afwisselen met de fietstocht. Onomstreden is StreetView niet, omdat in het verleden ook mensen in beeld zijn gebracht die dat helemaal niet wilden. Google zegt dat klagers'hun'foto's kun nen laten verwijderen. Bron: www.ad.nl d.d. 4 augustus 2009

Geo-Info | 2009 | | pagina 10