1 bij te houden middenschalig bestands product, maar een direct extract uit de toch al aanwezige basisbestanden.'Gegist' wordt er veel met de Canadese FME: FME wordt hier niet alleen gebruikt als simpel conversieprogramma, maar als nagenoeg volwaardig GIS-pakket met de daarbij behorende functionaliteit. liuummimijf: Samenvatting Summary üA-ICïWHTBii VTU-ftURQ Sinds 1936 is het paleis het Stadhuis en toen schonken ambtelijke voorgangers van Van Bokhoven en Bekkers deze buste van Willem II. Intussen is het gebouw een onderdeel van een cluster van vier Stadskantoren. kunnen betekenen, zowel analoog als digitaal! Dat is ook een van de redenen dat we de inzet van GIS willen optimaliseren', zo vervolgt Bekkers. Van Bokhoven van Landmeten:'De klant moet wel weten waar hij wel en geen maten aan kan ontlenen, hij moet niet gaan ontwerpen met Infogis.' De BAG-geometrie was bij het bezoek al zo goed als afgerond met verblijfsobjecten, adrescoördinaten en een geregeld berichtenverkeer. Het team Geo-informatie doet verder het applicatie beheer voor alle grafische pakketten van de gemeente, zoals MicroStation, Project- Wise en RoPlan. Inzake het WKPB-beheer was er de mijlpaal dat men vóór 1 juli ope rationeel was: 30 juni om 16.15 uur werd de laatste beperking ingevoerd! Infogis fungeert gemeentebreed als viewer, ook voor de Wet kenbaarheid publiekrech telijke beperkingen onroerende zaken, kortweg Wkpb. Desgevraagd blijkt het Actueel Hoogtebe stand Nederland (AHN) bij Tilburg weinig te worden benut, sporadisch voor water en misschien voor archeologie, de in weerwil van de naam geringe actualiteit zou de boosdoener zijn. Bekkers:'In Eindhoven boden we het nadrukkelijker aan, maar daar was er ook nagenoeg geen vraag naar, afgezien van een enkele specialist.' In Eindhoven had Landmeten ook een taak om archeologische metingen aan de RD te koppelen, zo wist Bekkers, in Tilburg was die vraag er nog niet, maar men doet het graag. Toen Bekkers arriveerde viel hem op dat er bij de verschillende afdelingen nauwelijks stadsplattegronden of luchtfoto's aan de wanden hingen. Hier en daar gebruikte men al dan niet ingelijste of geplastifi ceerde Falkplankaarten. Intussen is zijn team bezig met een onderzoek naar een eigen stadsplattegrond vanuit de GBKT (met ook al wegassen). De output-platte- gronden worden mogelijk dit jaar ingelijst verspreid, het wordt beslist geen apart 'Tilburg 200 jaar op de kaart' Op 18 april 1809 verleende koning Lodewijk Napoleon stadsrechten aan het 9.000 inwoners tellende Tilburg. Drie weken eerder had hij het bezocht. Een Stichting Tilburg 2009 mobiliseert en coördineert nu de feestelijkheden, verzorgt de promotie en stimuleert de samenwerking tussen mensen en organisaties in Tilburg, met als motto: Tilburg laat 'tzien! Het Regionaal Archief Tilburg en het Stadsmuseum Tilburg hebben drie achtereenvolgende tentoonstellingen in de hal van het archief, Kazernehof 75."Tilburg 200 jaar op de kaart'is de te bescheiden titel van een expositie van 13 september-31 december 2009. Op een openbaar topo grafisch object wees een Loesje-affiche er ookal op dat Tilburg al langer op de kaart stond.... EN DAN TOCH AL ARCHEOLOGISCHE OPGRAVINGEN DOEN ONDER DE HEUVEL I |f ftfl'i 1 r m lil i| Geo-informatie aan de straat in het groene Stadskantoor 3 Landmeten en geo-informatie in Tilburg De gemeente Tilburg omvat naast de gelijk namige stad tevens de dorpen BerkeLEnschot en Udenhout. Per 31 december 2008 had de gemeente 203.482 inwoners, waarmee het de zesde gemeente van Nederland is. Frans van Bokhoven is teammanager Landmeten en Infratechniek van de afdeling Ingenieursbureau van de Dienst Gebiedsontwikkeling en Peter Bekkers is teammanager Geo-informatie van de afdeling Informatisering van de Servicedienst. Ze werken veel samen in de nu jubilerende stad. Een gesprek met hen beiden leert het snel: 'Kwaliteitsbewaking zit in beide teams ingebakken.' Surveying and geo-information in Tilburg The municipality of Tilburg is made up of the city of the same name and the villages of Berkel-Enschot and Udenhout, With over 200.000 inhabitants, Tilburg is the sixth largest municipality in the Netherlands. Frans van Bokhoven is team manager Surveying and Infra and Peter Bekkers is team manager Geo-lnfor- mation. They work together frequently. From a conversation with both of them it becomes clear: quality assurance is second nature for both teams. 18 Geo-lnfo 2009-9

Geo-Info | 2009 | | pagina 20