Rechter buigt zich over spookland Stel mist eiland door tikfout in gps Excursies en sociale evenementen Meer informatie ondervraagden gebruik maakten van de metrokaart om hun weg te vinden in de binnenstad van Londen bij gebrek aan een consistent en betrouwbaar alternatief. Na deze pilot wordt de bewegwijzering nu uitgerold aan de zuidoever van de Theems, in Covent Garden en Richmond. De werkgroep "Design" van de BCS had voor de woensdagavond een pubquiz samengesteld. De deelnemers werden getest op hun kennis van onder andere de Britse waterwegen, de legenda-eenheden van de stafkaarten en de verschillende voorzitters van de BCS. Het was bovenal een leuke gelegenheid om elkaar beter te leren kennen. Op woensdagavond was het galadiner, dat werd geopend met een heildronk op koningin Elizabeth! Na het hoofdgerecht werden verschillende prijzen uitgereikt, die gesponsord worden door kartogra- fische bedrijven. Zo wordt bijvoorbeeld de "John C. Bartholomew Award" voor kleinschalige kartografie gesponsord door het bedrijf Collins Bartholomew en deze werd dit jaar uitgereikt aan de National Geographic voor de National Geographic Visual Atlas of the World. Na afloop werd het toneel geruimd voor een "Ceilidh", een tradionele muziek- en dansavond. De zaterdag ten slotte stond in het teken van een bezoek aan Military Intelligence Museum in Chicksands. "Mapping at Work" Annual Symposium 2009 www.cartography.org.uk/symposium/ MapTube www.maptube.org/ Legible London www.legiblelondon.info/ LIPPENHUIZEN - Jan Tjeerds Blaauw overleed al in 1883 en toch bezit hij formeel nog steeds een hoekje weiland tussen Lippenhuizen en Jubbega. De rechtbank in Leeuwarden krijgt binnen kort een zonderlinge kwestie voorge schoteld: hoe kan een dood persoon nog land bezitten? Het gaat om iets meer dan een halve hectare grasland aan de Welgelegen. Jarenlang was het bij de gebroeders Haijes uit Lippenhuizen in gebruik. Ze hoefden er geen belasting en water schapslasten over te betalen, want volgens het Kadaster is wijlen Jan Tjeerds Blaauw nog altijd eigenaar. Inmiddels zijn Linze, Willem en Kathari- nus Haijes ook overleden. Waarschijnlijk hadden ze door het jarenlange gebruik juridisch eigenaar van de grond kun nen worden. De 22 erfgenamen, met de hervormde kerkvoogdij als voornaamste, kunnen voorlopig naar hun deel fluiten. De rechter moet eerst kijken of er nog rechtsopvolgers van Blaauw zijn. En dan is er de erfpachter, de in 1807 ROME - Een Zweeds stelletje dacht eindelijk hun vakantiebestemming bereikt te hebben, maar bleek door een tikfout in hun gps-systeem 650 kilometer verderop te zitten. Ze kwamen in het Noord-Italiaanse industriestadje Carpi terecht in plaats van op het Zuid-Ita liaanse eiland Capri. "Het is nauwelijks te begrijpen hoe ze dit voor elkaar gekregen hebben, want Capri is een eiland!", aldus een woord voerder van de gemeente Carpi. Het stel van middelbare leeftijd ontdekte de fout toen ze bij de lokale VW van Carpi vroegen hoe ze het best naar de beroemde blauwe grotten konden rijden op het eiland in de baai van Napels. Het stel is volgens de gemeentewoord voerder alsnog naar Capri vertrokken. Bron: www.nu.nl d.d. 28 juli 2009 geboren Sjoerd Eises Rosenberg. Toch ook reeds lang gestorven, maar net als zijn pachtbaas leeft hij stilletjes verder in de bakken van het Kadaster. „Dit is een hele bijzondere zaak", zegt advocaat Aad Zillinger Molenaar. Een luie kadaster-ambtenaar, een slordige notarisklerk? De oorzaak blijft duister. Het notariskantoor Vellinga Wieringa in Gorredijk huurde een genealogisch onderzoeksbureau in om nazaten van Blaauw en Rosenberg op te sporen. Tevergeefs. „Er zijn duizenden potentiële erfgenamen, maar niemand meldt zich", legt Zillinger Molenaar uit. De jurist liet een deurwaardersadver tentie in de krant plaatsen: „Alle moge lijke rechtsopvolgers" van Blaauw en Rosenberg worden opgeroepen zich te melden. Blijft het stil, dan zal de rechter op 4 november 2009 het eigendom ver moedelijk toewijzen aan de erven Haijes. Bron: Leeuwarder Courant d.d. 6 augustus 2009, door Jaap Heil inga SUdwiest nach 002 Geo-lnfo 2009-9 33

Geo-Info | 2009 | | pagina 35