Stede Broec: opbouw BAG in sneltreinvaart Noord-Hollandse gemeente doet eerste beheerervaringen op "Niet meer stukken dan noodzakelijk". Dat is volgens Astrid Huisman een van de successen voor het snelle aansluiten van de gemeente Stede Broec aan de landelijke voorziening BAG."Of snel, dat zijn we eigenlijk niet eens geweest, maar andere gemeenten hebben kennelijk hun planning niet gehaald en dan krijg je al gauw het predikaat voorloper". Huisman is sectorhoofd Middelen bij de gemeente Stede Broec, een gemeente die volgens haar als een echte doe-gemeente kan worden bestempeld. Organisatorisch vraagstuk "De integrale benadering is de sleutel van het succes", beaamt ook geo-coördinator Niels Appelo."Wij hebben in een vroeg stadium alle relevante disciplines bijeen geroepen omdat we al snel zagen dat de opbouw en het beheer van We hebben de handboeken verstedebroect 22 Geo-lnfo 2009-11 "Handen uit de mouwen en aan de slag". Zo werkt het volgens haar bij deze gemeente die met 22.000 inwoners en 150 medewerkers tot de kleinere van ons land kan worden gerekend. "Beleidsnotities en rapportages zijn soms wel als middel ingezet, maar met mate. Het is belangrijker dat de neuzen dezelfde kant op staan en dat iedereen weet wat er van hem of haar verwacht wordt. En daar heb je lang niet altijd papier voor nodig." de BAG eerder eenorgani- VOH VROM satorisch dan een technisch vraagstuk was. Een aantal projectgroepleden kende elkaar nog van projectgroep Digitale Dienstverlening, maar buiten dat kent iedereen elkaar in zo'n kleine organisatie al snel. In een grote gemeente zal het veel meer moeite kosten om de neuzen dezelfde kant op te krijgen." Astrid geeft aan dat de integrale benadering ook blijkt uit het feit dat niet de portefeuillehouder ICT, maar die van P&O verantwoordelijk was voor het resultaat. "Prettig daarbij was dat de projectgroep alle ruimte kreeg om op haar eigen wijze invulling te geven aan het project. Dat deden we door elke veertien dagen als projectgroep bijeen te komen, probleemei genaren te benoemen en strak toe te zien op het nakomen van afspraken. Zo hebben we bij de start van het project in februari 2007 de doelen gesteld. Met een geplande doorlooptijd van 2 jaar zijn we toen terug gaan rekenen en hebben mijlpalen benoemd en daar concrete data bij gezet. In april 2009 zijn we geslaagd voor de audit en vervolgens zijn we na Vlaardingen als tweede gemeente van Nederland aange sloten op de Landelijke voorziening. We wisten direct al datje een klus als de BAG er niet even bij doet, niet in de pro jectfase en niet in de beheerfase. Al snel T'J--7 Fig. 1. het gemeentehuis van Stede Broec met van links naar rechts: Astrid Huisman, Hille Mink en Niels Appelo

Geo-Info | 2009 | | pagina 24