GIN congres GIN-congres en Geo-lnfo Xchange 2009 Geo-informatie sluipt steeds verder ons leven binnen GIN-congres 2009 Locatie Aanmelden Een thema waar ik erg enthousiast over ben. U moet namelijk weten dat mijn absolute belangstelling daar ligt, waar de toepas sing van techniek en wetenschap het maatschappelijk nut raken. Mijn achter grond ligt oorspronkelijk in de Openbare Orde en Veiligheidssector, na een paar mooie omwegen inmiddels als directeur GEO werkzaam bij het Kadaster, waar ik met een breed spectrum van geo-informatie te maken heb. Het verbinden van het geo- vakgebied aan praktische toepassingen vind ik van wezenlijk belang. De wereld zit op geo-toepassingen te wachten, dat is mij duidelijk. En wij kunnen metz'n allen de relatie tussen geo- en maatschappelijke thema's verstevigen. Toen ik werd gevraagd een woord tot u te richten, als voorzitter van de congrescom missie, nam ik me direct voor om u op de huidige verbreding van de geo-sector te wijzen. We moeten accepteren dat de geo-wereld al lang niet meer op zichzelf staat. De klassieke geodesie leeft voort in gedachten en boeken, maar is uiteindelijk volwassen geworden. Geo-informatie en geodesie hebben zich ontwikkeld tot digitale kartografie, navigatietechnieken, draadloze communicatie en 3D-technolo- gie. Ingenieursbureaus hebben zich ontwik keld in het kwalitatief adviseren van hun klanten door het combineren van diverse databronnen, deze te verrijken en vakkun dig te analyseren. Daarmee is verbreding en professionalisering van de geo-sector de hit Van vandaag, maar vooral van morgen. Toepassingen van geo-informatie en -techniek worden gebruikt in thema's als marketing, infrastructuur, vastgoed, maar ook milieuproblematiek. En dat alles voor een betere en modernere maatschappij. Daarmee wordt de geo-wereld definitief aangesloten op andere aandachtsgebieden. Tijdens deze editie van het GIN-congres is dit direct merkbaar. De verbreding van geo-informatie zorgt ervoor dat ook andere bezoekersgroepen en geïnteresseerden voor het eerst dit congres weten te vinden. Ook onze gevarieerde line-up aan sprekers gaat u dit duidelijk merken. De verbreding van het geo-vakgebied is een interes sante en prachtige ontwikkeling, die het fundament van toegevoegde waarde van geo-informatie verder zal versterken en verbreden. Ik wens u heel veel plezier en toegevoegde waarde toe met dit GIN-congres! Peter Hoogwerf Voorzitter congrescommissie Zoals Inmiddels bekend, vindt op en 3 december 2009 het GIN-congres en de vakbeurs Geo-lnfo Xchange plaats. Een mobiele telefoon met GPS, die de dichtst bijzijnde restaurants en pinautomaten opgeeft en vertelt waar je vrienden zich bevinden. Het autonavigatiesysteem dat alternatieve routes berekent om files te ve> mijden. Een groot deel van de wereld komt dagelijks jl aanraking met geo- informatie. Geo-toepassingen nemen in razend empotoe naast traditionele geo-ICT die niet aan belang inboet. De verbreding Van geo-producten en -dien sten is Samengevat in het centrale thema 'Geo verbreedt!'en staat dan ook centraal op congresen de vakbeurs. Het brede expositieprogramma biedt een compleet overzicht van de mogelijkheden van geo-informatie voor diverse organi saties. Het congresprogramma brengt u, middels diverse presentaties, op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen en technieken uit de geo-industrie. De technische ontwikkelingen bij het inwinnen, beheren en visualiseren van geo-informatie volgen elkaar in hoog tempo op. In de bouw/ïnfra-keten:komen overheid en bedrijfsleven samen tot ingrijpende innovaties. Hit klassieke geo onderwijs krijgt een impuls met nieuwe beroepsprofielen, regulier onderwijs wordt verrijkt met een geo-component. Technische innovaties, onderwijsvernieu wing ah nieuwe disciplines, zoals ge o marketing en geo-visuele analyse, pas seren de revue tijdens GIN-congres. In hé congresprogramma komen - ver deeld over de twee dagen - de volgende thema's aan bod: Inwinnen Bouw/Infra Beheer Ruimtelijke ordening Milieu Opleiden Detachering Financiële dienstverlening Geo-marketing Visualisatie Communities Virtual Reality De presentaties over deze thema's worden omringd door keynote speakers, zoals Sybilla Dekker (voormalig minister van VROM), Ed Nijpels (Voorzitter GeoBusiness Nederland en voorzitter ONRI), Saskia Borgers (plv. Secretaris van het ministerie van VROM) en Ed Parsons (Google). Geo-lnfo Xchange Jaarbeurs Utrecht jaarbeursplein 6 3521 AL Utrecht Indien u zich nog niet heeft aangemeld, kunt u zich gratis opgeven via www. gincongres.nl. Geo-lnfo 2009-11 49

Geo-Info | 2009 | | pagina 51