6 G$N 3amen werken aan de realisatie van Gideon Geovisualisatie Geovisual analytics i Zie www.geoinfoxchange.nl ^vnu exhibitions Spreker(s) Functie - bedrijf Zaal Sybilla Dekker voormalig minister VROM Juliana Congreszaal Reinholt Tritschler Cadastral and Engineering Surveyor bij BLOM Netherlands Juliana Foyer Ing. Jolle Jelle de Vries Directeur Geomaat Juliana Foyer Maarten Bomers Sales Coördinator Europe bij Fugro Juliana Foyer Wim de Haas Sr. Advisor Information Architecture bij Rijkswaterstaat Juliana Congreszaal Eric van den Broek Managing Director bij Breijn Juliana Congreszaal Sjaak Versluis Directeur/Eigenaar WION support Juliana Congreszaal Ben van Lier Account Directeur Overheid bij Centric Solutions Juliana Foyer Kees de Zeeuw Manager product-en procesinnovatie GEO bij Kadaster Juliana Foyer Ir. Jan Luijten Sr. Adviseur Duurzame Ontwikkeling bij gemeente Nijmegen Juliana Congreszaal Sytze de Bruin Universitair docent aan de Universiteit Wageningen Juliana Congreszaal Ed Nijpels Voorzitter Geobusiness/Voorzitter ONRI Juliana Congreszaal Spreker(s) Functie - bedrijf Zaal Saskia Borgers Plaatsvervangend Secretaris Generaal Ministerie van VROM Juliana Congreszaal Ir. Elise van der Wulp Projectleider Stichting Arbeidsmarkt Geo Juliana Congreszaal Martien Molenaar Rector, Professor in Geoinformatics and Spatial Data Acquisition bij ITC Juliana Foyer Ir J.W. (Wim) Ploeg Directeur Automatisering bij Nieuwland Juliana Foyer Gijs van Veen Database marketeer bij RVS Juliana Congreszaal Jasper Dekkers Universitair Docent en Onderzoeker Ruimtelijke Economie en GIS aan de Vrije Universiteit Amster dam en MSc Coordinator UNIGIS Amsterdam Juliana Congreszaal Mare Vloemans Medeoprichter Coöperatieve vereniging OpenGeoGroep Juliana Congreszaal Mark Veth Directeur CEBRA Juliana Congreszaal Michiel Munneke Chief Executive Officer NULAZ Juliana Congreszaal Menno Jan Kraak Hoogleraar Geovisualisatie Voorzitter Departement Geoinformatie Verwerking bij ITC Juliana Foyer Erwin Nikkels Directeur Eigenaar Globe Assistant Juliana Foyer Set Valentijn Provinciaal projectleider van de omgevingskaart Limburg Ed Parsons Geospatial Technologist bij Google Juliana Congreszaal Geo-informatie Nederland geossjj' Spreker: Saskia Borgers, Plaatsvervangend Secretaris Generaal Ministerie van VROM Tijd: donderdag 3 december om 09.45 uur De overheid voert zijn wettelijke taken adequaat uit en verbetert de elektronische dienstverlening aan bedrijven en burgers door geo-informatie. Het bedrijfsleven innoveert en voegt waarde toe. Dit moet een win-win situatie opleveren. De uitvoering van de beleidsnota Gideon is in volle gang. Over drie jaar moeten de resultaten gehaald zijn en de doelstelling zijn bereikt dat Nederland is voorzien van een duurzame basisvoorziening voor de geo informatie, die ook intensief wordt gebruikt. Hiervoor zijn een zevental implementatie-strategieën benoemd. Een aantal daarvan liggen op koers, bijvoorbeeld de invoering van de basisregistraties en de Europese richtlijn Inspire. Bij een aantal daarvan zijn nog bijsturingsacties nodig. Tegelijkertijd is de verwachting dat door de kredietcrisis minder middelen beschikbaar Komen. In het Gl-beraad is hierover gesproken en aan het eind van het jaar, zal besloten worden over prioritering en een slimme uitvoering met maximale samenwerking. De coördinatie van VROM is gericht op de uitvoering van Gideon, samen met alle partijen, met een realistische planning en inzet van middelen. Spreker: Menno-Jan Kraak, Hoogleraar Geovisualisatie Voorzitter Departement Geoinformatie Verwerking bij ITC Tijd: donderdag 3 december om 15.30 uur Een nieuwe ontwikkeling - vanuit wetenschappelijke hoek - op het vlak van visualisatie is geovisual analytics. Eenvoudig vertaald gaat het hierbij om analytisch redeneren met behulp van grafische interfaces (representaties zoals ook kaarten), met een hoog interactieve omgeving. Oogmerk hierbij is allerlei informatie geografisch zichtbaar te maken en te analyseren, tevens om de betrouwbaarheid van informatie te verbeteren. Een simpel voorbeeld is het combineren van stemgedrag en inentingsgedrag op een kaart van Nederland met als resultaat het zichtbaar worden van de 'bible belt'. Deze 'geoanalysetechniek' is gangbaar bij navigatiesystemen om middels het uitpeilen van gsm's files in beeld te brengen en daar het reisadvies op af te stemmen. Spreker: Ed Parsons, Geospatial Technologist bij Google Tijd: donderdag 3 december om 16.30 uur Ed Parsons, geospatial technologist bij Google en keynote spreker op het GIN- Congres tijdens Geo-lnfo Xchange, ziet geo-informatie als de basis waarop informatie wereldwijd georganiseerd gaat worden, universeel toegankelijk en bruikbaar voor iedereen. "Mobiele toepassingen die locatie integreren met andere informatie zijn de toekomst", schrijft Parsons eind augustus in zijn blog. Een dag later is hij lyrisch bij het zien van een innovatief autonavigatiesysteem op een smartphone met een Augmented Reality-interface, ai voorziet een autoriteit als Parsons dat er nog een hele slag te maken is wat de nauwkeurigheid van mobiele GPS-toepassingen betreft.

Geo-Info | 2009 | | pagina 55