Informatie Rijk realiseert centrale voorziening voor locatiegebonden informatie Studiedag kartografie Zuiderzee Zuiderzeekaarten Bèta-testers gevraagd In vier jaar compleet De complete voorziening zal in vier jaar worden gerealiseerd. Voor de realisatie is in totaal 17,4 miljoen euro beschikbaar, waarvan de helft afkomstig is uit het Programma Vernieuwing Rijksdienst. Na het eerste jaar zal de voorziening tenminste 10 gegevenssets bevatten waarop de betrokken partners hun eigen toepassingen direct aansluiten. Ook het overheidsloket Over- heid.nl van het ministerie van BZKen de Raad voor Vastgoed Rijksoverheid gaan al in het eerste jaar gebruikmaken van de centrale voorziening. In de jaren die volgen, breiden de partners de voorziening verder uit en realiseren zij een dienstencentrum. De ministeries van LNV, V&W en VROM, het Kadaster, TNO en Geonovum hebben op 1 oktober een samenwerkingsovereen komst getekend voor de realisatie van een centrale voorziening voor locatiegebonden informatie. Deze voorziening regelt de onderlinge en externe uitwisseling van locatiegebonden gegevens. Door de centrale voorziening gaat de onderlinge uitwisseling van locatiegebonden gegevens binnen de overheid efficiënter verlopen. Door gegevens centraal beschikbaar te maken, onder linge afspraken te maken over het gebruik en door samen op te trekken in de ontwikkeling van voorzieningen voor bijvoorbeeld de basisregistraties en de Europese INSPIRE-richtlijn, verbeteren de partners de dienstverlening zowel onderling als naar andere gebruikers. De GIN-Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie van Nederland houdt op vrijdag 18 december een studiedag in het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen. De dag wordt georganiseerd naar aanleiding van de Explokart-uitgave'Spiegel van de Zuiderzee: geschiedenis en kartobiblio- grafie van de Zuiderzee en het Hollands Waddengebied'. In het Zuiderzeemuseum zal van december 2009 tot maart 2010 een tentoonstelling te zien zijn over de ontwikkeling van de kartografie van de Zuiderzee. Een bezoek aan de tentoonstel ling is een onderdeel van de studiedag. (Caert-Thresoor 2009-3) Caert-Thresoor 2009-3 Uitgave 2009-3 van het tijdschrift Caert- Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: Het ontstaan van de eerste overzichts kaarten van Aruba {1820-1828), door Wim Renkema; 400 jaar sterrenkijker: oude hemel kaarten en -prenten op internet beschikbaar, door Rob van Gent en Marco van Egmond. Bron: www,maphist,nl/ct. Spiegel van de Zuiderzee. Geschiedenis en Cartobibliografie van de Zuiderzee en het Hollands Waddengebied!ISBN 978 90 6194 230 6) telt 744 pagina's en is in gebonden versie met full colour stofomslag en geheel in kleur gedrukt voor 159 euro verkrijgbaar in de boekhandel en bij HES DE GRAAF Publishers. ErikWalsmit, Hans Klooster boer, Nils Persson en Rinus Ostermann werkten mee aan de publicatie. In navolging van het boek organiseert het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen de tentoonstelling Spiegel van de Zuiderzee (26 december 2009 tot en met 21 maart 2010). De tentoonstelling presenteert zeekaarten van het Zuiderzeegebied uit de eigen collectie van het museum, waarvan vele zijn opgenomen in het boek. Bruiklenen van bibliotheken, archieven en musea in Nederland vullen de kaartenex- positie aan. Bron: www.zuiderzeemuseum.nl EXQTE is een bedrijf gespecialiseerd in de ontwikkeling van FME plug-ins, en de technische ondersteuning daarvan. EXQTE is op zoek naar bèta-testers. Als bèta-tester testje verschillende nieuwe Plug-in's voor FME. In week 40 was de BAG plug-in aan de beurt. Medio decem ber wordt de NEN 3610 geo-standaarden plug-in opgeleverd. Voor deelname en informatie info@exqte.nl. www.exqte.nl Geo-lnfo 2009-11 57

Geo-Info | 2009 | | pagina 59