www.mvogroep.nl Teamleider peil- en meetdienst Surveyor Martens en Van Oord Samenvatting Summary of spatial object modelling for GIS. Taylor Francis. Ben je nog een 'groentje' of heb jij je 'sporen' al Martens en Van Oord verdiend Topologisch consistente 3D-stadsmodellen In het kader van het RGI-project 3D Topografie is een aanpak ontwikkeld om te komen tot stadsmodellen, waarin terrein en gebouwen perfect op elkaar aansluiten en zodoende getetrahedraliseerd kunnen worden. Kenmerkend voor de aanpak is de focus op topologische relaties. Als basis is triangulatie gebruikt en de zogenaamde node-kolomme thode zorgt voor een topologisch consistent resultaat. Aangezien er weinig GIS-gereedschap beschikbaar is om topologische relaties in 3D te beheren, is meer onderzoek noodzakelijk. De beschreven aanpak is een eerste stap in deze richting en geeft hopelijk meer duidelijkheid over het verkrijgen van topologisch consistente 3D-stadsmodellen. Topologically consistent 3D city models For the RGI project 3D Topography a new approach has been developed to obtain city models in which the terrain and the buildings fit together perfectly and thus can be tetrahe- dralized. The approach distinguishes itself by focusing on topological relationships. A triangulation has been used as a starting point and the node column method guarantees a topologically consistent result. Because there are only a few 3D GIS tools available to maintain topological relationships, research should be conducted in this area. The approach proposed is a first step in this direction and hopefully gives more clarity on how to construct topologically consistent 3D city models. Literatuur Kolbe,T. H. (2008). Representing and exchang ing 3D city models with CityGML. In: 3D Geo-lnformation Sciences, hoofdstuk 2, p. 15-31- Springer. Molenaar, M. (1998). An introduction to the theory - Penninga, F. (2008). 3D Topography: A Simpli- cial Complex-based Solution in a Spatial DBMS. PhD thesis, TU Delft, Delft. Si, Fl. (2004). Tetgen:A quality tetrahedral mesh generator and three-dimensional Delaunay triangulator. User's manual vi.3 9, WIAS, Berlijn, Duitsland. Van Oosterom, P., J. Stoter, W. Quak, en S. Zlatanova (2002). The balance between geometry and topology. In: Advances in Spatial Data Handling - loth International Symposium on Spatial Data Handling, p. 209-224. Springer. advertentie Martens en Van Oord is actief in de grond-, weg- en waterbouw en daaraan gerelateerde disciplines, zoals de handel in bouwgrondstoffen. Sinds de op richting in 1986 heeft het bedrijf zich ontwikkeld tot een toonaangevend bedrijf binnen de sector. Grote spraakmakende projecten, zoals hoogwater bescherming, waterbodemsaneringen, complexe bouwkuiperi en grote infrastructurele werken schreeuwen om professionals. Onze opdracht gevers dagen ons uit om projecten integraal aan te pakken. Deze uitdaging gaan wij graag aan met gedreven vakmensen. Als ambitieus bedrijf streeft Martens en Van Oord ernaar om op een duurzame wijze te groeien. Rederijweg 6 Postbus 326 4900 AH OOSTERHOUT Tel. 0162 474747 Fax 0162-474748 Om onze ambities ook in de toekomst waar te kunnen maken zijn we op zoek naar enthousiaste en getalenteerde collega's voor de volgende functies: De teamleider die wij zoeken, geeft leiding aan de medewerkers van de peil- en meetdienst. Je ervaring maakt dat je voor zowel je eigen medewerkers, maar ook voor je overige collega's, dient als vraagbaak en kenniscentrum. Je volgt de ontwikkelingen op jer vakgebied en waar nodig weet je ze te implementeren. Daarnaast ben je verantwoordelijk voor het beheer, onderhoud en de reparatie van alle landmeet-, survey- en GPS-apparatuur. De surveyor die wij zoeken, is actief betrokken bij plaatsbepaling en metingen op en rond het water. Je houdt je dagelijks bezig met het uitvoeren van peil- en meetwerk en het uitwerken en archiveren van de verkregen meetgegevens. Je bent op een project het aanspreekpunt voor de uitvoerder en daarnaast heb je een begeleidende en sturende rol voor de uitvoerende medewerkers. Naast deze werkzaamheden houd je je bezig met het invoeren en uitlezen van data welke nodig is voor de juiste werking van de GPS-machinebesturing, waarmee nagenoeg ons gehele machinepark is uitgerust. Kijk voor meer informatie op onze website: 12 Geo-lnfo 2009-12

Geo-Info | 2009 | | pagina 14