Programma GIN-congres Donderdag 3 december Thema: Financiële dienstverlening Thema: Community Titel: Allocatie van Marketing Verkoop Inspanningen met GIS Spreker: Gijs van Veen, database marketeer bij RVS Tijd: 11.30 uur Zaal: Juliana Congreszaal Geo-Marketing bij een Verzekeringsmaatschappij: De marktbewerkingtrechter toont het proces van marketingdoel- groep tot verkoopresultaat. Marktbewerking kent drie vormen: Werving Behoud en CrossSell. Een model is een gesimplificeerde weergave van de werkelijkheid. Modelleren geeft je inzicht in welke factoren de markt bepalen en hun importantie. Goede data en wetenschappelijke methoden zijn daarvoor belangrijke ingrediënten. En met GIS visualiseer je de analyseresultaten in de vorm van kaartmateriaal. In de praktijk blijkt geografische weergave vooral dienstbaar aan Werving, Logisch, want succes bij de afzet van financiële producten is een zaak van vertrouwen winnen èn schenken; en wordt na het eerste contact eerder bepaald door relationele, dan geografische aspecten Titel: De Marketeer is dood; leve de Geomarketeer! Spreker: Jasper Dekkers, Universitair Docent en Onderzoeker Ruimtelijke Economie en GIS aan de Vrije Universiteit Amsterdam en MSc Coordinator UNIGIS Amsterdam Tijd: 12.00 uur Zaal: Juliana Congreszaal Wat verstaan we onder marketing en hoe past geomarketing daarin? Marketing kent verschillende aspecten op verschillende operationele niveaus. Bij de VU focussen ze zich voornamelijk op het strategische niveau. Voorheen beperkte geomarketing-analyses zich tot lokatiekeuze. Recent is er een sterke verbreding waar te nemen in de onder zoeksonderwerpen. Allerlei ruimtelijke aspecten van marketinggerelateerde zaken worden nu onderzocht, bijvoorbeeld (verschillen in nationaal en lokaal) marktaandeel, ruimtelijke effecten bij innovatie-adoptie, klanttevredenheid, en meer. Tenslotte heeft Jasper het over de ontwikkeling van Geomarketing als master-vak, als onderdeel van een Gea-lnfarmatie onderwijsstrategie (verbreding), en als strategisch onderzoeksonderwerp aan de VU. Titel: Open GIS; méér dan techniek Spreker: Mare Vloemans, Directeur DSPartners Tijd: 15.00 uur Zaal: Juliana Congresaal Open GIS ontwikkeld op basis van open standaarden en met open source - is een nog jonge en relatief onbekende aanwinst voor de geo-informatievoorziening. EU onderzoek wijst uit dat de meest toegepaste Open GIS applicaties volwassen zijn. Zij kunnen daarmee rekenen op groeiende marktacceptatie in profit en non-profit sectoren, Op dit moment is een dominante 'stack' van applicaties te onderscheiden, inclusief de door het IPO gesponsorde Flamingo- mapviewer van eigen bodem. Mare Vloemans schetst een beeld van de specifieke eigenschappen, de toepassingen, de bijzondere bedrijfsmatige aspecten en de organisaties achter dit fenomeen. Titel: Virtual Reality Spreker: Mark Vetti, Directeur CEBRA Tijd: 15.30 uur Zaal: Juliana Congreszaal Al zo'n zestien gemeenten in ons land houden er een digitale 3D-teplica van hun eigen stad op na, te bekijken via internet. Voor het gemeentebestuur biedt deze virtuele wereld een uitgelezen kans in contact te komen met burgers en hen te laten participeren in de ontwikkeling van de gemeente. Voor de gemeentelijke dienst Geo-informatie betekent deze ontwikkeling een ingrijpende verandering. Werd dit gemeentelijke onderdeel voorheen pas laat bij het ontwikke lingsproces betrokken, door de komst van de virtuele stad is de dienst nu een spin het web. De dienst is vaak de f beheerder van de virtuele basis en levert al het bronmateriaal in de vorm van luchtfoto's, eyetorama's en informatie over onder meer de kadastrale en ondergrond en hoogteniveaus 14 iü

Geo-Info | 2009 | | pagina 14