Thema: Visualisatie ■■MMM wmmtmmmmmmmm Titel: Locatie gebaseerde toepassingen voor mobiele telefoons Spreker: Michiel Munneke, Chief Executive Officer NULAZ Tijd: 16.00 uur*Zaal: Juliana Congreszaal Laatste trend op het interactieve vlak is Augmented Reality View (letterlijk: toegevoegde realiteit). Op het beeldscherm van de digitale camera op de mobiele telefoon wordt informatie toegevoegd over het object dat op dat moment live in beeld is. Richt de camera van de mobiel bijvoorbeeld op een restaurant en direct komt het menu in beeld of een aantal recensies. De toepassing is ook geschikt voor het visualiseren van verborgen objecten, denk aan de chirurg tijdens een operatie met röntgenbeelden bijvoorbeeld de foetus in de baarmoeder ook echt kan zien. Voor al deze toepassingen is geo-informatie de basis. Titel: Geovisualisatie Geovisual analytics Spreker: Menno-Jan Kraak, Hoogleraar Geovisualisatie Voorzitter Departement Geoinformatie Verwerking bij ITC Tijd: 15.30 uur*Zaal: Juliana Foyer Een nieuwe ontwikkeling - vanuit wetenschappelijke hoek op het vlak van visualisatie is geovisual analytics. Eenvoudig vertaald gaat het hierbij om analytisch redeneren met behulp van grafische interfaces (representaties zoals ook kaarten), met een hoog interactieve omgeving. Oogmerk hierbij is allerlei informatie geografisch zichtbaar te maken en te analyseren, tevens om de betrouwbaarheid van informatie te verbeteren. Een simpel voorbeeld is het combineren van stemgedrag en inentingsgedrag op een kaart van Nederland met als resultaat het zichtbaar wonden van de 'bible belt! Deze 'geoanalysetechniek' is gangbaar bij navigatiesystemen om middels het uitpeilen van gsm's files in beeld te brengen en daar het reisadvies op af te stemmen. Titel: Google Maps en IPhone: basis voor nieuwe Geo-toepassingen? Sprekers: Erwin Nikkels, directeur eigenaar Globe Assistant, en Set Valentijn, Provinciaal projectleider van de omgevingskaart Limburg Tijd: 16.00uur*Zaal: Juliana Foyer Via speciale GIS-appiicaties kan informatie uit backoffice-systemen relatief eenvoudig beschikbaar worden gesteld op platformen als Google Maps, Microsoft Bing Maps en Apple iPhone-systemen. Earthconnector-tecbnologie fungeert als een verdeelstekker die deze informatie snel kan visualiseren en combineren op een kaart. Hiervoor hoeven geen ingewikkelde interfaces tussen systemen meer te worden gebouwd. De wereldwijde standaarden die er zijn, maken de uitwisseling van informatie tussen verschillende systemen mogelijk. De ontwikkelingen op het gebied van mobiele toepassingen gaan razendsnel. Op dit moment lopen bijvoorbeeld proefprojecten met smartphones, die milieu=inspecteurs in staat stellen tijdens inspecties meldingen van bijvoorbeeld illegaal afval te doen, foto's te maken en ook het backofficesysteem te raadplegen. Het systeem zoekt er de juiste GPS-coördinaten van de locatie bij. Titel: zie www.geoinfoxehangeni Spreker: Ed Parsons, Geospatiat Technologist bij Google Tijd: 16.30 uur* Zaal: Juliana Congreszaal Ed Parsons, geospatial technologist bij Google en keynote spieker op het GIN-Congres tijdens Geo-lnfo Xchange, ziet geo-informatie als de basis waarop informatie wereldwijd georganiseerd gaat worden, universeel toegankelijk en bruikbaar voor iedereen "Mobiele toepassingen die locatie integreren met andere informatie zijn de toekomst,' schrijft Parsons eind augustus in zijn blog. Een dag later is hij lyrisch bij het zien van een innovatief autonavigatiesysteem op een smartphone met een Augmented Reality-interface, al voorziet een autoriteit als Parsons dat er nog een hele slag te maken is wat de nauwkeurigheid van mobiele GPS-toepassingen betreft.

Geo-Info | 2009 | | pagina 15