Verbreding en professionalisering centraal op Geo-Info Xchange Verbreding en professionalisering zijn de kernwoorden voor de eerste editie van de vakbeurs Geo-Info Xchange. Dit nieuwe initiatief combineert het traditionele GIN-congres met een uitgebreid beursprogramma en vormt hét platform voor geo-producten, -toepassingen en -diensten in Nederland. Een beurs met potentie, aldus Henk Ensink, Bestuurslid van beroepsvereniging Geo-lnformatie Nederland (GIN) en Yvette Piuijmers, Algemeen Manager van branchevereniging GeoBusiness Nederland. Geo-Info Xchange is het resultaat van een inten sieve samenwerking tus sen Geo-lnformatie Nederland (GIN), Ge oBusiness Nederland en VNU Exhibitions Europe. Zowel Henk Ensink als Yvette Piuijmers zien een grote meerwaarde in de bundeling van de krach ten van het GIN-congres met de expertise van een professionele beursorga- nisator. 'De geo-informa- tiesector is een sector waarin groei en innovatie momenteel hoogtij vieren. Steeds meer bedrijven en sectoren gaan gebruik maken van geo. Ook neemt de bekendheid van geo-producten en hun toepassin gen hand over hand toe. De hoogste tijd dus voor ver dere verbreding en professionalisering van de geo-informatiesector en het traditionele GIN-con gres', aldus Henk Ensink. De nieuwe beurs vormt hiervoor het uitgelezen platform.' Kansen Yvette Piuijmers ziet in de samenwerking ook veel nieuwe kansen liggen voor haar achterbanDe beurs profileert de geo-industrie als innovatieve groeisector met potentie voor de toekomst. Het gebruik van geo- producten wondt algemener en daardoor ook gewilder. Door middel van de samenwerking kunnen we meer synergie creëren, van el kaar leren en scheppen we dus een klimaat voor verdergaande groei. Ook voor Henk Ensink is de combinatie van beurs en congres ideaal. 'Het stelt ons in staat om, naast de traditionele en bekende geo-doelgroepen, ook di verse nieuwe sectoren als bouw, industrie en logis tiek aan te boren. Hierdoor kan de Geo-informatie sector zich veel breder profileren richting de busi ness-to-business markt, maar ook richting consumenten. Ensink en Piuijmers zijn ervan overtuigd dat de ver breding van de beursbezoekers en exposanten geen windeieren zal leggen 'Door de diversiteit van het aanbod op de beursvloer kunnen bezoekers zich veel breder oriënteren op de beschikbare geomogelijkhe- den en haar toepassingen. Voor bezoekers die nog niet zo bekend zijn met de sector gaat op de beurs vloer een hele nieuwe wereld open", voorspelt Piuijmers. 'Zij krijgen bijvoorbeeld inzicht in moge lijkheden van geo-informatiesystemen voor kostenbe sparing; hoe kan het sneller, beter en goedkoper met behulp van deze systemen. Tegelijkertijd maakt de beurs innovatie en vernieuwing zichtbaar voor klanten die al wel bekend zijn met de sector.' t

Geo-Info | 2009 | | pagina 4