Lü&ffifötö 's NL-25 Slagboom en Peeters Luchtfotografie B.V. One stop shopping v De kracht van de combinatie beurs en congres ligt vol gens Henk Ensink vooral verscholen in het one stop shopping element van de beurs. 'Op de beurs komen kennis en kunde samen', zo stelt hij. Bezoekers kun nen zich in twee dagen tijd breed oriënteren op de vele mogelijkheden van geo-informatieproducten en -dien sten, de nieuwste innovaties bekijken en tegelijkertijd hun kennis over de nieuwste beleidsmatige, techni sche en inhoudelijke ontwikkelingen in de industrie verbreden.' Ensink benadrukt dat het expositie- en congresprogramma hierbij onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. 'Dat is wat Geo-lnfo Xchange tot het onbetwiste platform van de geo-industrie maakt.' Congresprogramma Dankzij de inspanningen van de congrescommissie - onder leiding van Peter Hoogwerf, directeur GEO bij het Kadaster - staat er een interessant en inhoudelijk ijzer sterk programma. In de seminars is een balans gevon den tussen inwinning beheer versus toepassingen, business-to-business en business-to-government ver sus business-to-consumer en publiek versus privaat. De presentaties behandelen thema's uit uiteenlopende segmenten, zoals bouw en infrastructuur, ruimtelijke or dening en agri-geo. Verbreding is ook hier het kern woord. Zowel in het congresprogramma als op de beursvloer is er uitgebreid aandacht voor een ondlerwerp als on derwijs. Volgens Ensink is dit ook hoognodig. Er is helaas nog steeds een groot tekort aan goed opge leide mensen in de geo-informatiesector Dit is een serieus probleem en we willen hier, samen met de Stichting Arbeidsmarkt Geo, op de beursvloer actief mee aan de slag gaan.' Ook zijn er op het terras bij de entree mfopoints van OpenGeoGroep, Geofort en de Hollandse Cirkel Toekomst Met de eerste editie in de startblokken durven Pluij- mers en Ensink ook al naar de toekomst te kijken. 'De geo-införmatiesector heeft nog een enorme groeipo tentie. Vooral op de business-to-businessmarkt valt er nog een hoop te winnen', aldus Pluijmers. 'Via Geo- lnfo Xchange kunnen we hier dit jaar alvast mee be ginnen, maar we kunnen op dit vlak met name ook in de toekomst nog een flinke slag slaan.' Volgens En sink gaat de beurs een snelle ontwikkeling dloorma- ken. Geo-informatie is booming business. Op dit moment houden ruim 15.000 mensen zich op pro fessionele wijze bezig met de geo-industrie en de ver wachting is dat dit aantal de komende jaren fors zal groeien Het kan niet anders dan dat ook de beurs van deze ontwikkeling gaat profiteren." Nederland 25 cm/pixelgeheel gevlogen in 2009. Overlap 60% voorwaarts en 30% zijwaarts met de UltraCam-XP. Orthofoto's zijn leverbaar per november 2009 Voor het vooijaarvan 2010 staan combinatievluchten gepland voor hoge resolutie van 4-8cm. Neemt u contact met ons op voor deelname aan een nieuwe fotovlucht. Orthofoto's uit nieuwe vluchten kunnen worden geleverd vanaf 6 weken na de opname datum. De Zanden 9 - 7395 PA Teuge - 055-3231868 info@slagboomenpeeters.com www.siagboomenpeeters.com

Geo-Info | 2009 | | pagina 5