inmoie Mediapartners in soorten De website www.geoinfoxchange.nl legde onder'Bezoekersmarketing' bij het exposantennieuws uit dat er drie mediapartners waren: GiS-magazine, Vi-matrix en DURP-magazine. In de gedrukte pr was er sprake van de eerstgenoemde twee als tioofd mediapartners'en in het laatste stadium waren er ook nog twee gewone mediapartners: DURP-magazine én Geo-lnfo (dat beurs en congres ook royaal aankondigde). Daarnaast verscheen ten tijde van de beurs in Vi-matrix en separaat een speciaie editie van de kwartaaluitgave Geo in Business. Aan drukwerk was er dus genoeg en soms met vooraf al weergaven van congreslezingen. (Zodoende is de clou van de vervallen lezing 'De natuurkundige, de landmeter, de socioloog en de hoogte van de toren'toch te lezen in Vi-matrix 128, p. 9.) Er was nog net zo min als in 2007 sprake van niéuwe media. GeoReport op YouTube verscheen intussen wel, maar verdween zoals bekend weer op 3 september 2009. netbeheerders. (Daar zitten nog niet alle campinghouders bij.) Kostenreductie, veiligheid en leveringszekerheid zag hij als doelen van de WION, hoewel opname van vereiste KLIC-meldingen in verzeke ringspolissen al eenzelfde uitwerking leek te krijgen. Bij kleinere netbeheerders was volgens hem nog niet alles digitaal, en 'soms moet de aannemer nog gebeld wor den wat waar ligt'. De spreker verwachtte veel van het Agentschap Telecom inzake de waarborging van wetten en regels: de eerste boetes waren al uitgedeeld! Bij netbeherende overheden met name zag hij een divers beeld. Bij de gemeenten is Rotterdam de koploper, maar is de helft er helemaal niet serieus mee bezig, zo wist hij. ('Dat iedereen het nog niet voor elkaar heeft is wel goed voor de bran che!') Als aandachtspunten zag Versluis, naast de datum van 1 juli 2010, de rol van gemeenten bij weesleidingen, de praktijk van terugmeldingen en de volledigheid en juistheid van data. ('Velen zeggen alleen een applicatie aangeschaft te hebben.') In het tweede deel van de woensdag middag waren'Beheer'en'RO/Milieu'de parallelblokken. Gemeente-ambtenaar Rein Boersma sprak in het laatstgenoemde blok over'Nijmegen vanuit de lucht'en liet fraaie plaatjes zien. Dakthermografie toonde warmteverlies in woningen en bedrijfsgebouwen, maar ook hitte-eilanden op warme dagen werden in beeld gebracht met infrarood. Boven parkeerterreinen in de stad bleek het bijvoorbeeld wel acht graden warmer te zijn dan de tempera tuur die het journaal verkondigde. Voor de opnamen vond een juridische toets plaats en de inwinning mag, ook als men weet dat de privacy van hennepkwekerijen wordt aangetast. Publieke thermografische atlassen kunnen eigenaren tot isolerende maatregelen stimuleren Kees de Zeeuw van het Kadaster sprak in het Beheerblok over'Slim koppelen: inno vatie in het beheer van basisregistraties'. In dit opbouwstadium van de registraties zijn beperkingen nog dat ze zich alleen richten op de actuele situatie en dat ze nog tweedimensionaal zijn. Koppelen kan administratief, geometrisch, logisch (met ontoiogiën en thesaurussen) en met com binaties daarvan. De Zeeuw toonde helder met voorbeelden aan dat koppelen op basis van alleen de administratieve of geometri sche component niet werkt en combineren zal moeten."We moeten nu al gaan denken over slim koppelen", zo betoogde hij. Uiter aard is zonder goede koppelingen tussen de verschillende basisregistraties een doelstelling als eenmalige gegevensinwin- ning niet realiseerbaar. Adri den Boer, redacteur fotografie: Peter van de Crommert Geo-lnfo 2010-1 39

Geo-Info | 2010 | | pagina 41