Bestuursvergadering GtN Algemene Ledenvergadering G- N Verslag Verslag 73 november 2009 2 december 2009 Nieuw bestuurslid: Marien de Bakker Geo-lnformatie Nederland Op 13 november jl. heeft het GIN-bestuur vergaderd bij het Kadaster in Apeldoorn. Tijdens de vergadering zijn de laatste voorbereidingen voor het GIN-congres 2009 en de Algemene Ledenvergadering besproken. De plannen voor volgend jaar zijn uitgezet in een jaaragenda voor 2010. Deze jaaragenda kunt u vinden op de website www.geo-info.nl. De eerste acties zijn ondernomen voor de organisatie van het GiN-symposium 2010. De redactie heeft aangegeven op zoek te zijn naar nieuwe columnisten. Wilt u een column schrijven voor de Geo-lnfo? Dan kunt u zich opgeven bij het secretariaat: info@geo-info.nl. Daarnaast zijn enkele regio's nog steeds op zoek naar actieve vrijwilligers (zie bericht in Geo-lnfo 12-2009). Vanaf 1 januari 2010 zal het secretariaatsbureau MOS ook de financiële administratie en de ledenadministratie gaan doen. Het bestuur hoopt hiermee een slag te maken in de verdere professionalisering van GIN. Verder wordt ook gestart met de ontwikkeling van de nieuwe website van GIN. Geo-lnformatie Nederland De Algemene Ledenvergadering vond plaats op 2 december 2009, tijdens het middagreces van het GIN-congres. Met een opkomst van ruim dertig leden is de ledenvergadering succesvol doorlopen. Het bestuur informeerde de leden over het jaarverslag en het financieel jaarverslag van 2008. De ALV stemde in met de gepresenteerde gegevens. Daarnaast is het strategisch plan voor 2010-2014 gepresenteerd. De vernieuwde visie van de vereniging GIN luidt nu: "GIN is een interactieve ontmoetingsplaats en vormt een toegankelijk kennisnetwerk voor iedereen die zich beroepsma tig bezighoudt met geo-informatie. GIN organiseert activiteiten en stimuleert en faciliteert haar leden kennis te delen en over te dragen ter ontplooiing van alle leden en ter versterking van de positie van het vakgebied geo-informatie in de maatschappij." De volgende strategische doelen zijn geformuleerd: 1. toegankelijk en verbonden netwerk creëren binnen geo- gebruikers; 2. bieden van een interactief kennisplatform; 3. vergroten van de relevantie van geo-informatie in de'buiten wereld'. Een uitwerking van concrete acties in een bijbehorend actie plan zal het bestuur in het begin van 2010 verder oppakken. Voor meer informatie kunt u het strategisch plan inzien, dat is te downloaden van de website www.geo-info.nl. Aansluitend presenteerde de penningmeester de begroting voor 2010, die door de ALV is aangenomen. De contributie voor 2010 wordt gemiddeld met 3 geïndexeerd. Tot slot vond een bestuurswisseling plaats. Henk Ensink heeft, na vele jaren inzet voor het bestuur en verschillende activitei ten, zijn bestuursfunctie neergelegd. Naar aanleiding van een oproep in Geo-lnfo had zich een tweetal kandidaten aangemeld: Mark Wijngaarde en Marien de Bakker. Na een korte introductie van beide heren vond een stemming door middel van stembrief jes plaats. De uitkomst was een meerderheid van de stemmen voor Marien de Bakker. Hieronder treft u een kort profiel van hem aan.^ Wie is Marien de Bakker, die op de Algemeen Ledenvergadering tot nieuw GIN-bestuurslid werd gekozen? Hij heeft circa 25 jaar ervaring met geo-informatie en studeerde om te beginnen af in de fysische geografie aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Assistent Bodemkunde was hij bij het ITC. Aan de hogeschool Van Hall Larenstein was hij vervolgens docent milieukunde en coördinator geo-informatiekunde. Buitenlandse ervaring volgde ook: bij de University of Redlands, Californië als visiting professor'GI and Manage ment', alsmede zakelijke ervaring: bij AQUAGIS te Zwolle als business consultant. Momenteel is Marien de Bakker (m.debakker@geo-info.nl) werkzaam bij de Rijksuniversiteit Groningen als coördinator/docent Centrum voor Ruimte lijke Informatiekunde. Geo-lnfo 2010-1 55

Geo-Info | 2010 | | pagina 57