Samenvatting Summary Fig. 8a t/m d. Een geometrische contour kan naar believen worden gecombineerd met respectievelijk topografiekadaster, luchtfoto of bestemmingsplan. herzien. Het Kadaster is inmiddels in staat om geometrische Wkpb-eontou ren te ontvangen en die te registreren als 'kadastraal gebied'Technisch gezien is de overgang van kadastrale ID's naar contou ren dus geen probleem. De grote winst zit hem in het veel efficiëntere proces bij de overheidsorganen die beperkingen vaststellen, een proces bovendien dat veel beter aansluit bij de beleving van de besluitvoorbereidende ambtenaren en besluitnemende bestuurders. Voorts is een geometrische contour, vastgelegd in coördinaten, toekomstvast. De coördi naten kunnen immers niet door bedrijfs processen wijzigen.Ten slotte, en zeker zo belangrijk, is dat - gegeven een goedi technische ontsluiting - gebruikers zoals u en ik, maar ook professionals als notaris sen, makelaars en andere overheden, veel gemakkelijker inzicht kunnen krijgen in vigerende beperkingen. Een contour laat zich immers gemakkelijk combineren met allerlei andere geografische informatie, zoals fig. 8a t/m d tonen. En om dat gebrui- kersbelang was het bij de Wkpb tenslotte allemaal begonnen... In de Wet kenbaarheid Publiekrechtelijke Beper kingen (Wkpb) is voorgeschreven dat beperkin gen moeten worden geregistreerd op basis van kadastrale percelen. Nu de Wkpb ruim twee jaar in de praktijk wordt toegepast, blijkt de relatie tussen beperkingen en de kadastrale percelen knellend te zijn en zelfs negatief uit te werken. Beperkingen hebben immers betrekking op fysieke objecten terwijl de kadastrale percelen virtuele objecten zijn. Dit voorschrift sluit niet aan op de praktijk van de besluitnemende overheidsorganen, evenmin sluit het aan op de behoeften van gebruikers. Als de registratie van beperkingen met contouren plaatsvindt, zou dit probleem in principe worden opgelost. The Law on Knowability of Statutory Limitations (in Dutch: Wkpb) rules that statutory limitations have to be registered by cadastral parcel identi fiers. After two years of practice, it has become clear that the relation between these limitations and cadastral parcels is inadequate. Limitations relate to physical objects, whereas cadastral parcels delimit virtual objects. The rule doesn't fit the practice of the governmental institutions that impose limitations, and it is unfriendly for users. A registration with geometrical contours instead of cadastral parcels would solve this problem. 8 Geo-lnfo 2010-2

Geo-Info | 2010 | | pagina 10