SflBCC Kwaliteit laat zich meten Geo-Nederland, internationaal perspectief In 2009 hebben we er met de Nederlandse Commissie voor Geodesie en GeoBusiness Nederland al een bijeenkomst aan gewaagd. Graag zouden wij een betere coördinatie en een focus willen zien tussen verschillende internationale initiatieven. Het is bijvoorbeeld mogelijk om een of twee onderwerpen te kiezen, die we allen ondersteunen, ter versterking van de internationale relaties die er toch al zijn. GIN heeft nog geen directe voorkeur, maar een paar voorbeelden zijn snel genoemd: de aanpak en implementatie van INSPIRE, internationale kennisontwikkeling over dit onderwerp. U hoort hier zeker meer over in de loop van het jaar. Samenwerking in de sector Daarom deze uitspraak: graag zou ik met een bus met geo- studenten naar de Intergeo gaan. Wie helpt? Wie wil mee? GIN hoopt u ook dit jaar weer te ontmoeten. Elkaar tegenkomen blijft een van de hoofdpunten van de vereniging. De eerste for mele bijeenkomst waar ik echt naar uitkijk is de overdracht van de gedigitaliseerde complete edities van Geodesia en NGT wat als project door de Dienst Persoons- en Geo-informatie van de gemeente Amsterdam mogelijk is gemaakt. Het zal voor u en ik gemakkelijker worden om eens echt terug te bladeren, maar dan nu virtueel. Mooie onderwerpen, die meteen vragen oproepen, zijn er genoeg:'Het Kadaster op weg naar de formatie 1990', 'Tele Atlas, een bedrijf met weinig verleden en veel toekomst'en over'een herdenking van de verjaardag van prof. Vening Mei- nesz'. Terugblikken gaat in de nabije toekomst stukken gemak kelijker. Virtueel! gadering in 2010 hebben gehad bij het ter perse gaan van dit stukje, mag u het onderstaande als een persoonlijke verlanglijst beschouwen. Geo in Nederland blijft volop in ontwikkeling, maar er ontstaat ook een overlap in initiatieven. Graag zouden wij nog meer samenwerking tussen de verschillende organisaties en initiatie ven willen zien. Laten we niet oppakken wat een ander al doet, maar juist dat initiatief aanvullen en actief ondersteunen! Een voorbeeld: het bekende GIN Symposium zal dit jaar in samen werking met de Nederlandse Commissie voor de Geodesie en Geonovum worden georganiseerd. Persoonlijk heb ik ook wat Geo Wensen. Ik wil graag een bijdrage leveren aan een beter begrip van open geo-standaarden. Ik zie daarover veel verwarring ontstaan, die juist dit onderwerp geen goed doet. Voor mij persoonlijk past Open Innovatie ook hierbij. Over dit onderwerp, waarin ik me al enige jaren heb verdiept, hoop ik dit jaar een scriptie te kunnen afronden. Wellicht spreek ik u nog op het onderwerp aan! En soms is planvorming niet meer dan een speer (een jalon zo u wilt) een eind weg gooien en zorgen datje hem daar gaat halen. Jan Willem van Eek is voorzitter van Geo-Informatie Nederland (jw. vaneck@geo-info.nl, twitter@jwvaneck} en werkzaam als directeur stra tegie bij de ESRI Nederland Groep. Deze bijdrage is ook te vinden op www. kortsteroutes.ni, inclusief een aantal extra verwijzingen. advertentie rps.nl Geo-lnfo 2010-2 35

Geo-Info | 2010 | | pagina 37