ww Samenspel Interview met Henk Ensink Gedreven als altijd begint Henk te vertellen. De meest voor de hand liggende vraag aan iemand die zeer actief en gedreven is in het geo-werkveld is: "Hoe ben je in het vak geodesie/ geo-informatie terechtgekomen?" De ogen beginnen te stralen en er volgt een boeiend familieverhaal. Henk op GIN Congres 2009. De oudste zoon van de oudste zus van vader Ensink werkte bij het Kadaster in Assen. Begin jaren 60 volgde neef Herman Horsthuis de CTO-opleiding en kreeg een baan bij het Kadaster. Deze functie had veel aanzien in de familie Ensink. Herman werd opgehaald van huis met een Lada (later een Kever) en ging met de laarzen aan het land in om grenzen uit te zetten. Zo'n functie zag vader Ensink wel zitten voor zoon Henk. Zo gehoorzaam als Henk was, meldde hij zich aan op de MTS in Hengelo. Henk haalde goede cijfers voor wiskunde en opgaven over meetlijnenver- band en grondslagberekeningen maakten veel indruk op Henk. Zijn aandacht ging al snel richting de binnenactiviteiten en nielt zo zeer naar het meten zelf. Zijn ruime blik heeft Henk niet van een vreemde. Zijn ouders hadden hun eigen confectiebedrijf en wilden graag hun bedrijf voortzetten in Zuid-Afrika. Henk droomde van stage lopen en werken in het buitenland. Voor beiden is het er niet van gekomen. Voor Henk werd het een stage via DOS Bouw op de Neeltje Jans in de Oosterschelde. Vanuit Oldenzaal is dat overigens bijna buitenland. Op maandagmorgen werd Henk om half vier opgehaald en de hele week werd er hard gewerkt om op vrijdag weer terug te gaan naar het oosten van het land. Hij werkte mee aan onder andere de plaatsbepaling van schepen aan de hand van meetpun ten op de dijk en het bepalen van de vorm van de pijlers van de stormvloedkering. Na de stage is Henk een jaar in dienst gekomen bij DOS Bouw om vervolgens te worden opgeroepen voor de dienstplicht. Opleiding MTS-Hengelo. Na deze diensttijd was het werken in het buitenland niet uit Henks gedachte. Niet specifiek voor landmeetkundig werk, maar wellicht voor ontwikkelingshulp of iets dergelijks. Maar het liep anders. Henk leerde Yvonne kennen en voor haar was Oldenzaal meer dan goed. Zo is Henk in Nederland gebleven en heeft hij veel verschillende wegen bewandeld:Tebodin, Tablin, GeoVisie, Grontmij, Facto en nu Oranjewoud. Altijd op zoek naar samen werking en vernieuwing. Bij alleen werken bleef het niet. Henk toont altijd interesse in gebruikersgroepen, clubjes en verenigingen. Zo werd hij al snel lid van de Vereniging voor Landmeetkundi gen (WL) en later was hij penningmeester in het bestuur. De buitenlandexcursies waren altijd een hoogtepunt De bezoeken aandeOresund in Denemarken, de HSL in Antwerpen, de Ordnance Survey in Engeland en de Leica-fabriek in Zwitser land staan Henk nog helder voor de geest. Hij noemt drie aspecten die kenmerkend waren voor de WL en voor de bijzondere excursies: goede organisatie, gemoedelijk heid en uitwisselen van kennis. Voor Henk ook onmisbare ingrediënten voor een plezierige (werk)plek. In 2003 ontstond GIN een vereniging waar alle vakgroepen in vertegenwoordigd zijn. Onlangs zijn de secties, en hiermee het onderscheid naar bloedgroep, verdwenen en is er gekozen voor een meer regionale opzet om zo de betrokkenheid van leden te vergroten. Als lid van het bestuur 46 Geo-lnfo 2010-2

Geo-Info | 2010 | | pagina 48