QédlNjVèrt en diensten Uitbreiding Basisregistratie Topografie met kleinschalige topografische producten AQUAGIS is per 1 januari 2010 ESRI Nederland Solutions Nieuwe website Facto Geo Meetdienst FactQi^eo Meetdienst Fugro koopt voor DRIVE-MAP Topcon-systeem In 2010 wordt de Basisregistratie Topografie (BRT) uitgebreid. Momenteel bestaat de BRT alleen nog uitTOPioNL, maar volgend jaar volgen ook producten voor de kleinere schalen. In januari 2010 komt voor schaal 1:50.000 TOP50NL beschikbaar in een versie die goed als topografische ondergrond gebruikt kan worden. De andere producten, TOPiooNL,TOP25oNL. en TOP500NL volgen enkele maanden later. Alle kleinschalige producten zijn op vrijwel dezelfde manier gestructureerd als TOP10NL en dus gebaseerd op de Nederlandse standaard NEN3610, DeTOPNL-producten worden geleverd in GML-formaat. Op 11 november jl. organiseerde het Kadaster een minicongres over de kleinschalige topografische producten als basisregis tratie. Ruim 50 geïnteresseerden woonden lezingen bij. Ruud van Rossem, projectleider basisregistraties van het ministerie van VROM gaf een lezing over het systeem van basisregistraties. Peter Lentjes en Hans van Kampen van het Kadaster spraken over de inhoud en het gebruik van TOP50NL en de toepassingen in de recreatieve sector. Sjaak Koote, van Mouthaan Grafisch Bedrijf, vertelde de aanwezigen meer over de kaartproductie. Daarnaast waren vijf softwareleveranciers aanwezig die de deel nemers lieten zien hoe zij TOP50NL kunnen gebruiken binnen hun eigen werkprocessen. De presentaties van de verschillende sprekers zijn digitaal te vinden op www.kadaster.nl/basisregistraties. Bron: Kadaster AQUAGIS is al jarenlang succesvol met GIS-oplossingen in een specifieke markt, de waterbeherende overheden. Vanuit deze basisexpertise werden steeds meer overheden zoals provincies en gemeenten bediend en nam de focus op ESRI-technologie toe. De organisatie is inmiddels gegroeid tot een organisatie met ruim 50 medewerkers en opereert vanuit Zwolle, Rotterdam en Breda. Door de verbreding van haar klantenkring en de focus op ESRI-technologie dekte de voormalige naam steeds minder zijn lading. De gekozen nieuwe naam ESRI Nederland Solutions past veel beter. Enerzijds is er een veel sterkere binding en samenwerking met de meer op het ESRI-platform gerichte ESRI Nederland B.V. Anderzijds is het een projecten- en maatwerk oplossingenor ganisatie die vanuit de klantcontext duurzame oplossingen realiseert. Door deze samenwerking is er één sterk ESRI-Neder- land ontstaan die al dan niet samen met partners nog beter en efficiënter oplossingen op basis van ESRI-technologie aanbiedt. Bron: www.esri.nl Vanaf 1 december 2009 heeft Facto Geo Meetdienst een nieuwe, dynamische website. Op de website staat niet alleen tekstuele informatie over de producten en diensten die Facto Geo Meetdienst levert, maar ook interessante links en mooie foto's van uiteenlopende werk zaamheden. samen sterker Facto Geo Meetdienst is een van de belangrijkste leveranciers van geodetische dienstverlening met een team van 150 specialis ten dat samen een volledig pakket aan landmeetkundige dien sten aanbiedt, waaronder maatvoering, bouwmeten alsmede alle geodetische en geo-informatie diensten. www.facto-geo.nl Met de introductie van het nieuwe Drive-map systeem voegt Fugro een nieuwe meettechniek toe aan haar uitgebreide portfolio van inwintechnieken. Met Drive-map kan Fugro vanaf een auto met hoge nauwkeurigheid geografische gegevens leveren aan gemeenten, wegbeheerders, aannemers en andere gebruikers van geo-informatie. Fugro's Drive-map-systeem is ontwikkeld in samenwerking metTopcon op basis van Topcon's IP-S2-technologie. Opnames met Drive-map worden uitgevoerd met een op reguliere ver keerssnelheid rijdend voertuig. Hierdoor is de verkeershinder minimaal en wordt de kans op ongelukken verkleind. Drive-map kenmerkt zich verder door de zeer hoge nauwkeurigheid, betrouwbaarheid en veelzij digheid. De data die met Drive-map ingewonnen worden, bestaan uit een combinatie van laserdata, hoge-resolutiefoto's en panoramafoto's. www.fugro-nederland.nl Geo-lnfo 2010-2 51

Geo-Info | 2010 | | pagina 53