Personalia Caert-Thresoor 2009-4 Het Leege Land in innovatieprogramma L Actieve leden gezocht! Per 8 oktober 2009 is ir Tamme van der Wal toegetreden als partner/directeur bij AeroVision BV. Tamme is vooral actief op het gebied van innovatie en strategische inpas sing van geo-informatie in de bedrijfs voering. Tamme was hiervoor werkzaam vanuit zijn eigen bedrijf Portolis BV en was ondermeer consortiumpartner bij het programma Ruimte voor Geo-informatie. Per 1 januari 2010 is ir. R. (René) de Boer benoemd tot directeur van de Uitgave 2009-4 van het tijdschrift Caert- Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: De schoolwandkaarten van Nederland van Beekman (1888) en Blink (1894), een kartografische tweekamp tussen geografische zwaargewichten, door Louis Brink; De weergave van Nederland op negentiende-eeuwse cartoonkaarten van Europa, door Marleen Smit; De panoramakaarten van Nederland van Ricus Michels, door Ferjan Ormeling. Verder wordt de rubriek Kaartencoliecties in Nederland voortgezet met die van het Westfries Archief te Hoorn. www.maphist.nl/ct 'Het Leege Land krijgt een plaats in het innovatieprogramma LiveWIRE van Syntens, Q onderdeel van het Ministerie van Economische Zaken. Hiermee krijgen we de mogelijkheid nog betere educatieve producten te ontwikkelen rond landmeetgeschiedenis en historische kartografie. Syntens is onderdeel van Het Ministerie van Economische Zaken en begeleidt ondernemers die technologisch vernieuwend bezig zijn. De leden van het programma LiveWIRE krijgen ondersteuning bij de ontwikkeling van nieuwe producten met een technische invalshoek. Het Leege Land heeft een aantal educatieve producten in ontwikkeling die gebaseerd zijn op historische landmeetinstrumenten. Daarmee bieden we het basis- en voortgezet onderwijs instrumenten die leuk zijn om nu mee te werken, maar die leerlingen ook inzicht geven in hoe er vroeger werd gewerkt door landmeters en kartografen. Zij krijgen daarmee inzicht in de geschiedenis van de geo-technologie en kunnen dan beter begrijpen waarom dingen zijn zoals ze zijn. De samenwerking met Syntens zal de komende maanden verder ontwikkeld worden. Naar verwachting ontwikkelen in het eerste halfjaar van 2010 de eerste concrete producten: instrumenten die je op een speelplaats of in een park kunt neerzetten om te beleven hoe landmeters vroeger hun werk deden.' www.hetleegeland.nl Remko Wicherson is op 1 januari 2010 als GIS-adviseur in dienst getre den bij provincie Overijssel. Hij gaat zorgen voor nieuwe GIS-producten en het implementeren recente GIS-ontwikkelingen. Hiervoor Remko Wicherson als Geo-ICT-pro- bij het GIS-Competence .H. van het ministerie van LNV. sector Infrastruc tuur en bouw. René de Boer is sinds 1989 werkzaam bij Witteveen+Bos. Hij zal naast zijn nieuwe functie als sectordirecteur, PMC-leider van de PMC Infrastructurele constructies blijven. Mevrouw ir. C.M. (Karin) Sluis is met ingang van 1 januari 2010 directeur van de sector Stedelijke ontwikkeling en \||gggjgj^.y verkeer. Karin Sluis is sinds 1989 bij Witteveen+Bos in dienst. Zij blijft tevens PMC-leider van de PMC Verkeer en wegen. Geo-informatie Nederland is opgedeeld in regio's. In elke regio organiseren enkele actieve leden bijeenkomsten voor de leden. Voor sommige regio's is het bestuur nog op zoek naar vrijwilligers: - Regio Zuid (Limburg/Noord-Brabant/ Zeeland) - Regio Mid-West (Utrecht-Zuid-Holland) - Noord-West (Noord-Holland/Flevo land) Wil jij graag actief worden voor een regio? Geef je interesse dan door aan Roel Luis (regio coördinator), per e-mail: r.luis@geo-info.nl Geo-lnfo 2010-2 55

Geo-Info | 2010 | | pagina 57