GtN Digitale Watertoets Verslag ESRI Nederland Colofon Drie stromen in woterschapsland van de nieuwe applicatie voor waterschap pen 'De Watertoets' (www.dewatertoets.nl). In een goed bezochte bijeenkomst op het kantoor van Waterschap Groot Salland te Zwolle zette de vertrekkende dijkgraaf Sybe Schaap het sein op groen. Een aan sprekende demonstratie (ook deze is aan te klikken op de site) ging van start. Op vrijdag 11 december 2009 werd officieel het startsein gegeven voor het live gaan Deze applicatie is in opdracht van de acht noordelijke waterschappen gebouwd door AquaGIS (per 1 januari 2010 ESRI Nederland Solutions). Schaap benadrukte de samenwerking die noodzakelijkerwijs ontstond bij het bouwen van de Watertoets. Via de nieuwe site kunnen gemeenten sneller en gemakkelijker zien óf en met welke wateraspecten zij bij een ruimtelijk plan rekening moeten houden. Wethou der llona Lagas-Meijer van de gemeente Ommen besprak tijdens deze bijeenkomst de voordelen die de site aan gemeenten biedt. Nederland kent sinds 2003 de water- toetsprocedure. Omdat bijna elk bouwpro ject invloed heeft op de waterhuishouding, moet een gemeente die een ruimtelijk plan opstelt daarover advies aanvragen bij het waterschap. In de praktijk zijn er plannen met een verwaarloosbaar waterbelang en meteen ingrijpend waterbelang. En iets daartussenin. Drie verschillende stro men. Voor die eerste groep kennen de waterschappen een verkorte procedure. Deze blijkt voor 90% van de plannen te volstaan. Met behulp van een eenvoudig startscherm kan de gebruiker al snel inzicht krijgen welke procedure gevolgd dient te worden. Weer een mooi staaltje toegepast GIS. En: er is nog een aantal waterschappen! f Uitgever Geo-lnformatie Nederland www.geo-info.nl Redactieadres Redactie Geo-lnfo Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 247 3415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: redactie@geo-info.nl Redactie GEO-INFO Hoofdredacteur: Louis Smit Adjunct hoofdredacteur: Katinka Roebert Redacteuren: Adri den Boer Ronald Bokhove Marco Boogaard Klaas van der Hoek Bart Huijbers Roelof Keppel Frank Kleijer Jan de Kruif Edward Mac Gillavry Philippe de Maeyer Ad van der Meer Ferjan Ormeling Eindredacteur: Cynthia Kremer Inzenden kopij indienen en publiceren van artikelen en berichten in overleg met de redactie. Zie ook www.geo-info.nl onder'Geo-lnfo'. Advertentie-exploitatie Westerum Publiciteit Wim Westerum Wintereik 38,5682 HM Best Telefoon: (0499) 398 689 E-mail: advertentie@geo-info.nl Advertentietarieven op aanvraag Vormgeving en druk Van de Ridder Druk Print, Nijkerk www.vanderidder.nl Abonnementen inlichtingen Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 247 3415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: administratie@geo-info.nl Het doorgeven van adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk of via e-mail. Een abonnement of lidmaatschap kan op elk gewenst moment ingaan en wordt voor een jaar aangegaan. Een abonnement of lidmaatschap wordt automatisch verlengd, tenzij dit minimaal drie maanden voor de verlengingsdatum schriftelijk of per e-mail wordt opgezegd. Abonnementsprijzen per jaar voor 2010 Leden van GIN: inbegrepen in het lidmaatschap 33,00 35,00*, gepensioneerden 22,00 24,00*. Kijk voor meer informatie op de website www.geo-info.nl. Lage tarief van toepassing bij automatische incasso, prijzen zijn inclusief BTW. Bedrijfsabonnement 170,00 (incl. BTW) Losse nummers 8,00 (incl. BTW en verzendkosten). Te bestellen bij redactie@geo-info.nl. 2010. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. Geo-lnformatie Nederland 56 Geo-lnfo 2010-2

Geo-Info | 2010 | | pagina 58