ASD12 P02984 Fig. 2. Samen met de historische brug krijgen alle woonschepen in de buurt ook het attribuut historisch mee. Fig. 3. Fiet kadastrale perceel van de Oude Zijds Achterburgwal kent 8 bruggen, waarvan drie (met rode ovaal) als monument zijn aangewezen. situatie treedt op bij de Oude Zijds Achter burgwal (een gracht). Daar liggen acht bruggen over en het geheel is één kadas traal perceel (fig. 3). Maar je kunt niet in de registratie vinden óf ze alle acht, óf dat er maar een paar als gemeentelijk monument zijn aangewezen (het juiste antwoord is: drie). Een andere situatie treedt op als het object van beperking geen enkele relatie heeft met de kadastrale indeling. Dat is bijvoorbeeld het geval bij een bodemver ontreiniging (fig. 4). In dit voorbeeld ligt de beperking weerszijden nog netjes'tus sen de lijntjes', maar het moge duidelijk zijn dat vervuilde gebieden zich door gaans niet aan de rechtsgrenzen houden. Een lastige situatie is die waarbij de kadastrale indeling weinig of geen houvast geeft. Dat komt vooral voor in oude binnensteden en niet-hermeten gebieden, waar de oorspronkelijke kadas trale grenzen veelal nog uit (het begin van) de 19® eeuw dateren. Een bekend Amsterdams voorbeeld is de situatie bij de Molensteeg, in het centrum. Beschouwen wij de sluiting op grond van de Opiumwet van het café aan de Molensteeg 12. In het besluit wordt deze beperking gerelateerd aan perceel G2080. Figuur 5 toont hoe dat er uitziet. Op het eerste gezicht is dit Fig. 4. Verontreiniging valt niet samen met kadastrale perceelsgrenzen. Geo-lnfo 2010-2 5

Geo-Info | 2010 | | pagina 7