G*N Digitaal archief Geodesia en NGT overhandigd Woensdag 20 januari werd bij de Dienst Persoons- en Geo-informatie van de gemeente Amsterdam het digitale archief van Geodesia en het Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) overgedragen aan de vereniging GIN. Dit archief is publiekstoegankelijk onder een viewer op de website van de stichting De Hollandse Cirkel. Deze vermeldt het ook naast de drie Andreaskruisjes:'Het digitaliseren van de tijdschriften Geodesia en Nederlands Geodetisch Tijdschrift is mogelijk gemaakt door de Dienst Persoons- en Geo-informatie van de gemeente Amsterdam'. (In Geo-lnfo 2009-11 meldde ik op p. 43 onder het kopje'Meer tijdschriften digitaal' de feitelijke internetpresentie van Geodesia en NGT op de website dehollandsecirkel.courant.nu al.) ■XB-J-V Geo-informatie Nederland WQ I O fi Fig. 7. Kantoorpand van de Dienst Persoons- en Geo-informatie aan de Stadhouderskade te Amsterdam. Voor bestuursleden en redacteuren van de vereniging GIN en de stichting De Hol landse Cirkel hield directeur Rienk Hoff van de Dienst Persoons- en Geo-informatie een toespraak, "Zonder geschiedenis is er geen toekomst. Ik weet niet welke grote geest dit heeft gezegd, maar ik ben het daar mee eens. We leven in een tijd van voortdurende veranderingen, waarin we ons steeds weer moeten aanpassen en ons moeten richten naar nieuwe ontwikkelingen. Nieuw, nieu wer, nieuwst.dat lijkt het motto van onze tijd. Wat geweest is, is geweest en - zoals Willem de Zwijger eens zei - daar praten we dus niet meer over. Maar daarbij dreigen we onszelf soms voorbij te lopen. De toe komst is uiteindelijk het verlengde van het verleden. Resultaten uit het verleden zijn natuurlijk geen garantie voor de toekomst, maar ze vormen er wel input voor. Een stad met zoveel historie als Amsterdam weet daar natuurlijk alles van - al wordt er ook bij ons nogal eens slordig met kennis en eerdere ervaringen omgegaan." 34 Geo-lnfo 2010-3

Geo-Info | 2010 | | pagina 36