Moderne zoekmethoden 'Cartografische behoefte' Ondertekening en wens Fig. 5. V.l.n.r. Van der Meer, Van Eck en Hoff. Op tafel twee eerste en twee laatste edities van de vakbladen. van Eck zei spontaan die uitdaging aan te nemen. (Nu staan de artikelen van 2004 2009/6 alleen op de website van Geo-lnfo zonder zoekmogelijkheid.; De suggestie van Hoff om die toezegging er gelijk maar bij te schrijven in een gereed liggende akte ging kennelijk toch te ver. Van Eck zelf memo reerde zijn kinderarbeid als het als achtjarige vouwen van badges op NGL-congressen in Utrecht en zei nu de inbreng van zijn vader in het vakgebied goed te kunnen checken. In de ruimte zonder computer en internet illustreerde Herman Quee van De Hollandse Cirkel dit toch direct al. Volgens een tabel in een door hem geschreven artikel in het laat ste Geodesianummer 2003-12 was J. van Eck Fig. 6. Met een gevuld Amsterdams mapje voor een schitterende kaart van de hoofdstad. ben wij, als Dienst Persoons- en Geo-infor- matie, begin 2009 aan de vereniging GIN met genoegen de sponsoring aangeboden van het digitaliseren van de twee geode tische tijdschriften die vakgeschiedenis hebben gemaakt. Geodesia vanaf 1959 tot en met 2003, en het Nederlands Geodetisch Tijdschrift van 1971 tot en met 1979. (Geluk kig heeft de geodetische wereld na enkele jaren ingezien dat één vaktijdschrift wel genoeg is.) Ons aanbod is niet alleen een markering van de nieuwe positie van Geo Amsterdam, maar ook een eerbetoon aan de lange geodetische traditie van Neder land", zo vervolgde Rienk Hoff. Na het kadastrale vaktijdschrift Kadaster en Landmeetkunde (1885-1970) dat vorig jaar digitaal beschikbaar kwam, is dus nu ook het niet-kadastrale complement hiervan digitaal beschikbaar gekomen. Samen met Verschijnselen die er op wijzen dat deze taak, voor zover er sprake is van een cartografische behoefte, in steeds toenemende mate wordt uitgevoerd door andere diensten [dan het Kadas ter, red.]. Grote steden als Amsterdam en Rotterdam kennen deze behoefte al een halve eeuw, maar ook kleinere steden als Groningen en Eindhoven begonnen in de jaren 30 de betekenis te ontdekken van goed kaartmateriaal. Geodesia 1960-12, p. 232 het ook beschikbaar gekomen tijdschrift van De Hollandse Cirkel zelf (1999-heden) geven de tijdschriften een fantastisch tijdsbeeld van de landmeetkunde en geodesie vanaf 1886 tot in het begin van de 2ie eeuw. Hoff: ""Daar kunnen de huidige gebruikers nu, met moderne zoekmethoden, uitgebreid uit putten en zo kunnen ze gemakkelijk nagaan of hun probleem mogelijk al eens eerder is opgelost, en hoe dan. Ik hoop dat er rijkelijk gebruik van wordt gemaakt. Lof ook voor de stichting De Hollandse Cirkel, die het initiatief voor het digitale tijdschriftenarchief heeft genomen en het beheer van dat archief verzorgt. En ik daag de vereniging GIN uit om er voor te zorgen dat ook Geo- lnfo vanaf 2004 er bij komt - die zijn allemaal al digitaal vervaardigd, dus zó moeilijk kan dat toch niet zijn."G!N-voorzitter Jan-Willem vanaf 1967 acht jaar redacteur. (Hij werkte vast vooral achter de schermen: 'Afscheid van J. van Eck'van 1975 .s op de website de enige treffer.) De overdrachtsakte werd in tweevoud ondertekend door directeur Hoff en voor zitter Van Eck (alsmede later ook nog als tweede GIN-bestuursiid door Louis Smit). Reproducties van 'voorkantjes'van de eerste en laatste nummers van Geodesia en NGT werden passend toegevoegd. Tijdens het opvolgende glaasje werd verondersteld dat er toch ook ergens wel een 'herpositionering' moet komen die digitalisering van het Kartografisch Tijdschrift op kan leveren.... 36 Geo-lnfo 2010-3

Geo-Info | 2010 | | pagina 38