Handschoen verforen Het rijwiel als landmeter Snelkoppelingen Kaartmateriaal aanvragen voor docenten Aanwinsten 'Ontdubbelende' medewerker Marco Koene. ook toezeggingen gedaan. Ook kwamen recent nog twee pallets met Rivierkaar- ten uit Emmen. Ze staan vanwege het gewicht in hetTrésor en niet hier..."Het is een van de weinige beperkingen van het gebouw, want de binnenhuisarchitectuur en de brandveiligheidsvoorzieningen mogen er zijn. Adri den Boer, redacteur Van de website www.tudelft.nl (met openbare snelkoppelingen op het Geoloket na) en voor wat betreft de aanwinsten een momentopname! De Kaartenkamer van deTU Delft is het centrale punt voor de collectie kaarten van deTU Delft. U kunt hier terecht met al uw vragen over papieren en digitale kaarten voor onderwijs- en onder zoeksdoeleinden. TU Delft Geoloket toegang vanaf TUD campus Inleiding Geoloket Kaartmateriaal aanvraag voor studenten Overzicht papieren kaartcollectie Overzicht digitale kaartcollectie Gebruiksvoorwaarden digitale kaarten Overzicht bijzondere collecties kaarten De Polder Atlas van Nederland Atlas Nieuwe Hollandse Waterlinie De Bosatlas van Fryslan De Bosatlas van ondergronds Nederland De Wereld Boskabouter Atlas Ferraris Historical atlas of the American West Atlas van de snelwegomgeving World cities yesterday and today Grote atlas van de VOC Afrika Africa (b) Wie kent niet de frustratie van een verloren handschoen? En wie ziet niet regelmatig eenzame handschoenen op straat liggen? Haarlemmer Guy Stratermans verzon een oplossing voor dit probleem. Via de nieuwe website www.hand- schoenverloren.nl kunnen eigenaren en vinders van handschoenen met elkaar in contact komen. Mensen kunnen informatie en een foto zetten op de site over de handschoenen die zij kwijt zijn of juist hebben gevon den. Vervolgens komt er een overzicht in beeld dat toont waar handschoenen gevonden of verloren zijn. Stratermans brengt eigenaren en vinders met elkaar in contact. "Het is een daverend succes", zegt de Haarlemmer, die de site'puur uit eigen frustratie' begon. Het komt nog te dikwijls voor, dat heeren wielrijders, wanneer zij willen weten hoelang een weg is, daarover gaan peinzen en cijferen zonder aan een goed einde te komen. Ook weten de meeste wielrijders niet dat er eigenlijk geen practi- scher ellemaat, om wegen of stukken land te meten, bestaat dan een rijwiel. De formule: het aantal tanden van het kleine kettingwiel deelen op 28. (de gewone maat van het achterwiel) en met dit quotiënt vermenigvuldigt men het aantal tanden van het groote kettingwiel en heeft alsdan de versnelling van een rijwiel in inches uitgedrukt, Alzoo geeft die formule aan hoeveelheid meters een rijwiel vooruit komt bij een omwente ling van de pedaal. Vindt men die clausule te moeilijk, dan late men de pedaal precies eenmaal rondgaan en mete dan op hoe groot de afgelegde afstand is. Daarna stappe men op de fiets en telle aandachtig hoeveel slagen het rechter- of linkerbeen met de pedaal maakt en dit aantal te vermenigvuldigen met den afstand van een omwenteling. Dan heeft met den juisten afstand. Bron: ND 15 januari 2010 Bron: Nieuwe Brielse Courant, 28 juli 1901, blz. 7 42 Geo-lnfo 2010-3

Geo-Info | 2010 | | pagina 44