Vitale Stad zoekt Vitale Mensen LANDMETER beverwijk»vilole stad Uitsnede van de winnende infographic 'Hoe de kredietcrisis de beurs besmette', door Frédérik Ruys. een wereldkaartje met de locatie van het epicentrum van de aardbeving. Roland Blokhuizen bleef dichter bij het onder werp en maakte een 3D-voorstelling van 2 wereldbollen: de situatie voor de aardbe ving en de situatie erna. Zijn infographic toonde hoe de ene plaat onder de andere duikt, waardoor de diameter van de aarde na de aardbeving kleiner is geworden. Het was erg leuk om deze twee infographics- ontwerpers in actie te zien en de uiteinde lijke infographics waren heel aansprekend. Je zal toch maar zo op je vingers worden gekeken! Na een productpresentatie van de nieuwste versie van Cinema 4D kwam het congresthema'Infographics in Beweging' helemaal tot bloei in de lezingen van Arent Benthem (inóoseconds) en Daniel Gross (Catalogtree). Arent gebruikt korte animatiefilmpjes die maximaal 60 seconden mogen duren, om de boodschap van zijn opdrachtgevers te presenteren. Zo worden de animatiefilm pjes bewegende infographics. Daniel gaf een overzicht van het werk van Catalog tree. Zij brengen meestal grote hoeveel heden (realtime) gegevens op een zeer stilistische manier in beeld voor publi caties zoals Bright, Financieele Dagblad, Fortune en Wired. Door deze aanpak worden de structuren en patronen in de gegevens zichtbaar. Een prachtig voorbeeld is de serie visualisaties van de 143702 parkeerboetes die in New York zijn uitgedeeld aan diplomaten in de periode 1998- 2005. Een van de kartogra- fische visualisaties toont de geografische spreiding op basis van de 141369 par keerbonnen, waarvan de locatie op een kaart kon worden gezet (zie verder www. catalogtree.net/projects/diplomats). Het dagprogramma werd afgesloten door John Grimwade die de Infographics Jaarprijs uitreikte aan Frédérik Ruys voor zijn infographic over de kredietcrisis die verscheen in het Financieele Dagblad. Voor de periode vanaf januari 2007 tot en met december 2008 zijn de dagelijkse stijgingen en dalingen van de geïn dexeerde beurskoersen voor de AEX- fondsen weergegeven in een lijngrafiek. Indien de geïndexeerde beurskoersen negatief uitvallen, worden deze niet onder de basislijn van de grafiek getoond, maar boven de basislijn. Het onderscheid tussen positieve en negatieve indices wordt slechts aangegeven door de kleur: blauw voor positieve indices, rood voor negatieve indices. De kleurtrappen tonen de procentuele stijging of daling. Dat de vakjury het werk van een van de leden van het organiserend team tot winnaar van de jaarprijs uitriep, zorgde voor een extra feestelijke afsluiting van het congres. Edward Mac Gillavry, redacteur advertentie De gemeente Beverwijk investeert in de zorg voor inwoners en het verder op niveau brengen van de openbare ruimte en de infrastructuur (wegen). Daarnaast staat Beverwijk aan de vooravond van de uitvoering van grote projecten. De afdeling Wijkzaken, team Geo-informatie en Ontwerp (GEO), zoekt een |(rasterfunctie Vakgericht medewerker) voor 36 uur per week Waar ga je werken Het team Geo-informatie en Ontwerp (GEO), waarvan je deel uitmaakt, telt ongeveer tien medewerkers. Het team beheert de Grootschalige Basiskaart en de beheerkaarten van de Openbare Ruimte en adviseert vanuit haar databestanden de klanten. Ook worden de BAG en de WKPB taken door het team GEO gedaan. Wat ga je doen Als landmeter ben je samen met vier collega's werkzaam bij Geo-informatie. Je bent verantwoordelijk voor alle mogelijke landmeetkundige werkzaamheden, waaronder de vervaardiging en het beheer van de grootschalige basiskaart van Beverwijk, het uitvoeren van hoogtemetingen, het vervaardigen van matenplannen en het uitzetten van rooilijnen. Ook maak je alle grondtransactietekeningen en verzorg je de kadastrale begeleiding voor deze werkzaamheden. Je bereidt zelfstandig metingen voor, voert ze uit en verwerkt ze. Dit werk vindt zowel binnen als buiten plaats. Wat breng je mee Je hebt minimaal een afgeronde MBO-opleiding landmeetkunde (Geo-informatie) en drie jaar relevante werkervaring. Je brengt iets extra's als je kunt werken met Liscad en/of Move. Je bent accuraat en klantgericht. Je drukt je mondeling en schriftelijk goed uit en je kunt onder tijdsdruk werken. Je bent op samenwerking gericht. Wat wij bieden je Afhankelijk van opleiding en ervaring vindt aanstelling plaats maximaal in functieschaal 9, conform de CAR/UWO (maximale 3.418,-- bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Onze secundaire arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend. Er zijn mogelijkheden voor flexibele beloning, studie, ouderschapsverlof en is er een fietsenplan. Verder is het mogelijk de werkweek flexibel in te richten. Informatie en sollicitatie Spreekt deze functie je aan? Dan nodigen we je uit om vóór 1 mei 2010 op deze advertentie te reageren. Je kunt je brief richten aan: Burgemeester en wethouders gemeente Beverwijk, team P&O, e-mail: t.durge@beverwijk.nl. Voor meer informatie over de functie kun je bellen met teamleider GEO, Henk Timmer, telefoon (0251) 256221. Voor vragen over de procedure kun je terecht bij het team P&O, Esther Verweij, telefoon (0251) 256438. Een ontwikkelassessment kan deel uit maken van de procedure. Beverwijk gaat een nieuwe toekomst tegemoet: met het programma Beverwijk Vitale Stad is begonnen aan de verjonging en revitalisering van Beverwijk. Over 10 jaar ziet de stad er heel anders uit. Er komt een nieuw stadhuis, een nieuw station, een stedelijk zorgcentrum, nieuwe woningen en winkels in het stadscentrum. Naoorlogse wijken worden vernieuwd en er wordt nadrukkelijk gewerkt aan de ver betering van de kwaliteit van het groen en de openbare ruimte. Met partners als NS, woningcorporaties, projectontwikkelaars en andere overheden vindt voortdurend afstemming plaats over de plannen. Het programma Beverwijk Vitale Stad kent een hoog ambitieniveau en vergt een grote inspanning van zowel het bestuur als de ambtelijke organisatie. Voor meer informatie: www.beverwijk.nl beter wonen, beter werken, beter leven! 28 Geo-lnfo 2010-4

Geo-Info | 2010 | | pagina 26