Heel Nederland komt naar Notter Interview N520 19.0591 E60 31-9501 Vanuit Deventer reed ik op een koude, maar zonnige vrijdagmid dag richting Notter. De mensen aan wie ik vertelde over mijn tocht vroegen:"Waar ga je naartoe?"Voor mij was het ook nog onbekend terrein maar voor veel fietsers en motorrijders is het noemen van Notter al genoeg om te laten weten datje naar Waypoint gaat. Van heinde en verre komen mensen voor gps- ontvangers, routekaarten, kennis en zeker ook voor het persoon lijke contact met de mensen van Waypoint. De website geeft veel informatie maar het enthousiaste verhaal van medewerker Hans Vaessen laat zien met hoeveel plezier en inzet er wordt gewerkt. "Ruim 10 jaar geleden zijn Eric en Jose Havinga aan de keukenta fel begonnen", vertelt Hans. "Zij reden zelf motor en ontdekte een apparaat waarin je routes kon programmeren. Een vriend wilde er ook graag een hebben en het bleek dat zij van de importeur korting kregen als zij er drie tegelijk bestelden. Het derde appa raat wilden zij verkopen en werd op internet gezet. De reacties waren enorm en als snel volgde een tweede bestelling". Maar daar bleef het niet bij. Om aan alle vraag te voldoen wer den familie en vrienden ingezet om mee te helpen. Vaste banen werden opgezegd om alle aandacht op Waypoint te kunnen richten. En met succes. Waypoint verkoopt navigatiesystemen maar doet nog veel meer. Wie vijf minuten in de winkel staat heeft meteen in de gaten dat dit geen gewone winkel is waar een doos uit het schap gehaald, afgerekend wordt en waar een tot ziens luidt. In elke hoek zitten mensen met een kopje koffie met elkaar te praten en toestellen te bekijken. Door demonstraties op de computers worden men sen geïnformeerd over de verschillende mogelijkheden. De sfeer bij binnenkomst is ontspannen. Motorrijders, fietsers en wande laars zijn op zoek naar een navigatiesysteem met bijbehorende kaarten voor het rijden van mooie routes. Voor deze groep gaat het niet om de snelste route van A naar B, maar om de schoon heid van de route. Naast veel gps-mode!len werkt Waypoint ook intensief samen met een aparte route-website www.gpstracks.nl waar ruim 4.000 routes zijn te downloaden. Grotendeels zijn dit routes die 'Sll.Ui&Mtr. futtga rt 32 Geo-lnfo 2010-4

Geo-Info | 2010 | | pagina 30