Informatie KING en Geonovum tekenen samenwerkingsovereenkomst Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs 2010 Caert-Thresoor 2010-1 Het Leege Land mat grenspalen Utrecht-Holland Oud-Utrecht ïffirsb 41 In een fabriek breekt brand uit. De fabriek heeft gevaarlijke stoffen in opslag. Dan is het handig om met een druk op de knop alle gegevens te kunnen inzien: de erfgrenzen van het pand, de naam en het adres van de eigenaar van de fabriek en de adressen en telefoonnummers van omwonenden. Door een goede samen werking van Geo-informatie en admini stratieve gegevens, kunnen gemeenten hun administratie letterlijk op de kaart zetten. Om standaarden op het gebied van administratie en Geo-informatie beter met elkaar te laten samenwerken, tekenden Tof Thissen, directeur KING en Rob van de Velde, directeur Geonovum, op maandag 15 februari een overeenkomst die afspra ken bevat over sturing, overleg, ken nisuitwisseling, structurele harmonisatie, versiebeheer en communicatie. Bron: www.geonovum.nl De Nederlandse Commissie voor Geo desie heeft in 1998 de Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs ingesteld. Het doel van de prijs is het bevorderen en zichtbaar maken van het onderzoek in Nederland op het terrein van de geo-informatie en de geodesie. Het gaat hierbij ook om gerelateerd maatschappelijk georiënteerd onderzoek mits vallend binnen het terrein dat door de NCG wordt bestreken. De NCG heeft vorig jaar besloten de prijs elke twee jaar uit te reiken, te beginnen dit jaar. De prijs wordt dit najaar uitgereikt tijdens het GIN-symposium. Kent u een geschikte kandidaat? Stuur dan uw voordracht voor de prijs voor 1 juli aan de ambtelijk secretaris van de Nederlandse Commissie voor Geodesie, de heer F.H. Schroder. Meer informatie: www.ncg.knaw.nl Uitgave 2010-1 van het tijdschrift Caert- Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: Op perkament getekend: productie en omvang van het hydrografische bedrijf van de VOC, door Ruud Paesie; Eygenhandig gepeylt en ontworpen: Nicolaas Witsen en de kartering van de 'Suyderzee', door Igor Wladimiroff; Ware afbeeldinge der stadt Jerusalem: een onbekende ets van Benjamin Wright uit 1625, door Louis van Empelen. Verder wordt de rubriek Kaartencollecties in Nederland voortgezet met die van de Universiteitsbibliotheek Utrecht Algemene informatie: www.maphist.nl/ct. •JWV.i iW .aas-- r.tt-uc Op verzoek van historisch onderzoeker en publicist Jan Jaap Luijt mat Het Leege Land de exacte locatie van een van de grenspalen die de grens Utrecht-Holland aangeeft. De foto van hun gezamenlijke meetactiviteit prijkt op de omslag van de jongste uitgave van Oud Utrecht. In de omgeving van Baarn controleerde landmeter Van Uppelschoten, geadmit teerd door de Utrechtse autoriteiten, teza men met een vertegenwoordiger van de Utrechtse Provinciale Staten de locatie van enkele grensstenen. De grens van Utrecht en Holland wordt al eeuwen gemarkeerd door deze meer dan manshoge zuilen. Opvallend is dat een van de grensstenen (waarschijnlijk vanwege een herplaatsing) omgekeerd staat. De wapens van Holland en Utrecht wijzen dus precies de ver keerde kant op. In het interessante artikel van Luijt wordt de positie van de stenen, hun juridische status en geschiedenis uitvoerig toegelicht. Bron: www.hetleegeland.nl Geo-lnfo 2010-4 41 V !Si \:t V

Geo-Info | 2010 | | pagina 39